Читати Житомир

18 липня відбувся круглий стіл, присвячений презентації урбаністичного літературного-просвітницького проєкту «Читати Житомир» – спільної ініціативи Житомирської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва, факультету педагогічних технологій та освіти впродовж життя Державного університету “Житомирська Політехніка” і Житомирського обласного літературного музею.

Проєкт, що стартував, – це туристичний маршрут літературно-краєзнавчого спрямування, покликаний охопити увесь центр Житомира.

Концепція полягає у формуванні образу урбаністичного українського художнього простору нашого міста. Увага акцентується на традицію українського міського художнього тексту (від визвольних змагань до дисидентів-шістдесятників і школи Житомирської прози).

У рамках проєкту на території обласного центру мають з’явитися локації, які презентують зображення нашого міста у творах видатних співгромадян.

У перспективі проєкт має поповнитися новими іменами, локаціями та розширити свої межі на всю територію Житомирської області. Планується створення мапи «Житомир літературний». Передбачено поширення інформації про світові імена, пов’язані з нашим краєм, такі як Оноре де Бальзак, Джозеф Конрад та інші.

Проєкт як ноу-хау, народжений у Житомирі, у майбутньому буде поширений до інших міст України. Автори мають на меті також співпрацю з Вільнюським університетом, що полягатиме в перейнятті досвіду літературного мапування міст.

#твоя_бібліотека_єднає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *