Skip to content
Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтваЖитомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва
  • Add anything here or just remove it...
Житомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтваЖитомирська обласна бібліотека для дітей та юнацтва
  • Menu
  • Головна
  • Про нас
    • Історія бібліотеки
    • Контакти
  • Читачам
    • Пам’ятка читача
    • Кожна дитина має право
    • Єдина країна — єдина сім’я
    • Цифровий хаб “Дія. Цифрова освіта”
    • Допитливим дітям
    • Проєкти/Програми
  • Краєзнавчий блог
    • Краєзнавчий календар
    • Історія міста Житомира
    • Біографи нашого краю
    • Природа Полісся
    • Літературна Житомирщина
    • Славетні імена нашого краю
  • Menu
  • Екскурсія/локація
  • Увійти
  • Скористайтесь нашою послугою, щоб замовити екскурсію або локацію

    Заповніть уважно всі поля, натисніть кнопку замовити і ми з Вами зв'яжемось найближчим часом.

      Що бажаєте замовити:

      *Дані не передаються третім особам

    • Екскурсія/локація
    • Новини
    • Анонси
    • Молодіжний простір
    • Книжкова скриня
    • Ми в соцмережах
    • Безпечний Інтернет
    • Бібліотекарю
      • Професійні новини
    • Контакти

    Які маєте запитання?

    Заповніть форму і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом

      *Дані не передаються третім особам

      Ми в соцмережах

      • Житомирська обласна дитячо-юнацька бібліотека
      • Дитячий світ Поліссяbibliozt

      Житомирська обласна дитячо-юнацька бібліотека

      Дитяча обдарованість - найважливіший інтелектуальний і творчий ресурс суспільства. Саме ці якості допомагають набути досвіду побудови відносин з оточуючими людьми, висловлювати свої індивідуальні риси характеру і досягати висот у різних життєвих сферах.

      Житомирська обласна бібліотека для дітей - це місце, де панує креативна атмосфера, де кожна дитина може проявити і розкрити літературні таланти через уяву і фантазію, показати свої творчі можливості, тим самим роблячи «крок вперед» в світ літератури, мистецтва, креативності.

      В наших творчих і літературних клубах, конкурсах для читачів ми допомагаємо дітям і підліткам розкривати свої здібності, формувати художній смак, навчаємо емоційному ставленню до мистецтва, прищеплюємо естетичний підхід до навколишнього середовища.

      Наша бібліотека - це світ зі своїми традиціями і цінностями, де кожна дитина, і кожен дорослий може спробувати себе у творчості. Ми знаємо – кожна людина талановита!

      Чому це важливо? У наш час проблема соціалізації дітей з інвалідністю постає надзвичайно гостро. Адже річ не лише в тому, що дитині необхідне відчуття комфорту у соціальному середовищі, вона також повинна віднайти своє місце в ньому, з тим, щоб мати можливість повністю розкрити власні можливості, а також бути корисною іншим.

      Статистика. За даними Департаменту освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації станом на січень 2019 року в місті Житомирі проживає 1147 дітей дошкільного та молодшого шкільного віку з різними функціональними потребами та обмеженими фізичними можливостями. На даний момент у місті недостатньо громадських місць, де діти дошкільного та молодшого шкільного віку, які мають інклюзію, могли б безкоштовно проводити змістовне дозвілля та проходити реабілітацію.

      Ми працюємо над рішеннями непростого питання доступності бібліотечного середовища для дітей з інвалідністю, над проектами інклюзивного напрямку. На даний час - це проект «Промінчик щастя особливій дитині», який реалізується в рамках програми «На радарі гелікоптера - Країна Здоров’я».

      Мета проекту: сприяти соціокультурній інтеграції дітей з інвалідністю, розкриттю їхніх творчих здібностей; моральне та соціальне виховання дітей, аби унеможливити поділ людей на «ми» і «вони» за станом здоров’я та функціональними можливостями.
      Для нас головне - подолати стереотипне відношення до осіб з інвалідністю, сприяти розвитку емпатії та толерантності, а діти зможуть відчути свою цінність та повноцінну приналежність до суспільства.

      Наші партнери: Служба у справах дітей облдержадміністрації та Житомирської міський центр соціальних потреб для сім’ї, дітей та молоді; Обласний благодійний фонд «Турбота та милосердя»; Студенти та волонтери Житомирського державного університету імені Івана Франка; Комунальний навчальний заклад «Житомирська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат»; Житомирський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

      Дитяча бібліотека - унікальне середовище, де діти читають, грають, пізнають, займаються творчістю, спілкуються з однолітками, відпочивають. Вона має свої специфічні методи роботи. І це відрізняє її від інших публічних бібліотек. Місія дитячої бібліотеки - сприяти успішній соціалізації молодого покоління, включаючи дітей в творчий процес, безпосередньо пов'язаний з книгою і читанням. Саме місія дозволяє продемонструвати громадськості, чим може бути їй корисна бібліотека, до чого вона прагне, які засоби може і готова використовувати для досягнення поставлених цілей. Це, і багато іншого, дало підставу визначити пріоритетні напрямки розвитку Житомирської обласної бібліотеки для дітей.

      «Бібліотека – інформаційний центр»

      У сучасному суспільстві на перший план виходить нова цінність: інформація. Саме вона приносить найбільші прибутки, займає основний час відпочинку і дорослих, і дітей. «Бібліотека – інформаційний центр», саме ця модель бібліотеки має перспективу подальшого розвитку.

      Бібліотеки дійсно унікальні. Де ще ви можете мати доступ до практично будь-якої інформації, як традиційного, так і сучасних форматах одночасно? До того ж, вам ще надається допомога у пошуку інформації?

      В обласній дитячій бібліотеці акумульовано найбільш представницький в місті фонд літератури для дітей, універсальний за змістом. Сьогодні він налічує понад 134 тис. документів. Це - краща художня література для дітей, науково-популярні видання, посібники на допомогу навчанню і розвитку. Критеріями відбору літератури є висока якість джерела, відповідність віку, актуальність і точність інформації, відображення, як загальнокультурних цінностей, так і специфіки регіональної культури.

       «Бібліотека – центр поширення краєзнавчих знань»

      У дитячій бібліотеці дитина отримує доступ не тільки до інформації, а й до культурних цінностей. І тут особливу роль відіграє бібліотечне краєзнавство. Як специфічна сфера бібліотечної діяльності, бібліотечне краєзнавство завжди було пріоритетним для бібліотек регіонального рівня. Всі ми знаємо, що знання історії рідного краю з найменшого віку сприяє формуванню духовності, національної свідомості та патріотичних почуттів до малої Батьківщини.

      «Бібліотека – суспільно-комунікаційний центр»

      Діяльність бібліотеки була б не можлива без активного використання соціального партнерства. Партнерами бібліотеки сьогодні є органи влади, громадські організації, дитячі освітні та дозвіллєві установи міста, видавництва, комерційні структури; активно використовується галузеве партнерство з бібліотеками міста і регіону.

      Навчальні заклади всіх рівнів – основні соціальні партнери і це є запорукою успіху реалізації концепції «Нова українська школа», в основі якої закладена педагогіка партнерства. Саме дитяча бібліотека може бути полікультурним центром для плідної співпраці вчителів, батьків та дітей на засадах взаємної довіри й поваги.

      «Бібліотека – інтерактивна територія читання»

      Безперечно, що сучасна бібліотека - це інноваційні методи бібліотечної роботи, нове покоління користувачів. Але книга була, є і залишається її основним трендом. Постійним пріоритетом бібліотеки, особливо дитячої, має бути популяризація книги та читання. Зараз увага до дитячого читання в Україні завдяки активній позиції бібліотек і громадських організацій у суспільстві, значно зросла. Сучасні бібліотеки розгортають нові креативні проекти із залучення дітей до читання. І це велика щоденна робота з дітьми задля промоції і популяризації престижності читання.

      «Бібліотека – соціокультурний центр»

      Повсякденне бібліотечне життя змінилося до невпізнання: поряд з традиційними книжковими заходами в бібліотеках з'явилися: віртуальні подорожі, ігротеки, буктрейлери, квести,  чемпіонати з читання, електронні вікторини; буккросинг - всього і не перерахуєш. Тиша в бібліотечних залах, яка так манила справжніх книголюбів, сьогодні йде в минуле. У сучасних дитячих бібліотеках дуже голосно, весело, багатолюдно і ... незвично. Вміння дивувати, відмова від стереотипів, - ось те, що сьогодні притаманно нашій бібліотеці.

      «Бібліотека – безпечний інформаційний світ»

      Цифрові технології, нові види комунікації стрімко увірвалися в наше життя разом з загрозами, які вони несуть. Дитяча бібліотека має бути місцем, де гарантується безпека дітей в Інтернеті.

      Проблема не в тому, що діти не вміють користуватись Інтернетом і медіа, а у нестачі культури користування, так само як і розвиненого медіасмаку, а головне, усвідомленні того, що у тих же соцмережах вони є виробниками інформації.

      Бібліотеки для дітей підключилися до розробки нової редакції «Концепції впровадження медіаосвіти в Україні», і як результат: бібліотекарі, на ряду з іншими фахівцями, визнані як медіапедагоги. Сьогодні неможливо відокремити бібліотеку від інформаційного процесу, вона – стратегічний партнер медіаосвіти. Тому для нас реалізація програм з медіаграмотності сьогодні є однією з перспективних.

      «Бібліотека – центр професійних інновацій»

      Не секрет, що якість бібліотечних послуг в великій мірі залежить від професіоналізму працівників. Бібліотека – це місце з'єднання ресурсів, тут перетинаються інформація, технології, освітні потреби, соціальна активність. Для реалізації перетворень в сучасні інформаційно-культурні центри та впровадження інновацій необхідна наявність кваліфікованого і мотивованого персоналу з високим рівнем відповідальності, здатного критично мислити. Характерна особливість сьогоднішнього дня - бібліотекар повинен постійно вчитися, щоб встигнути за змінами.

      І все ж таки, цільовими показниками діяльності має бути не кількість заходів, консультацій або звітів, а кількість успішних проектів, кількість залучених читачів і реальних історій про людей, яким бібліотека принесла користь. Сьогодні в Житомирській обласній бібліотеці для дітей працює 23 професіонали, які в постійному пошуку «своєї формулу успіху».

       

      Моя недільна читаночка з Настею

      Заповніть форму і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом





        Чи даєте Ви дозвіл на фотозйомку дитини?

        * Дані не передаються третім особам

        Скористайтесь нашою послугою — віртуальна довідка

        Заповніть уважно всі поля, натисніть кнопку замовити і ми з Вами зв'яжемось найближчим часом.

          *Дані не передаються третім особам

          rpt

          Зв'яжіться з нами

          вул. Пушкінська, 36
          м. Житомир 10008
          Тел. (0412) 41-86-94  
          e-mail: zhytomyrobd@gmail.com

          Останні новини
          • 27
            Бер
            Всеукраїнський тиждень дитячого читання
          • 24
            Бер
            Заходи з 27 березня по 2 квітня
          • 24
            Бер
            Із книжковим рюкзачком «Люблю Україну!» до дітей
          • 24
            Бер
            Онлайн-зустріч про видатних житомирян
          Швидкі посилання
          • Новини
          • Анонси
          • Молодіжний простір
          • Книжкова скриня
          • Ми в соцмережах
          • Безпечний Інтернет
          • Бібліотекарю
            • Професійні новини
          • Контакти
          Підписатися на новини

          Відправ нам свій Email і ти будеш в курсі останніх новин і подій..!

            Copyright 2023 © Житомирська обласна бібліотека для дітей
            Звернутися для редагування, видалення інформації про дитину з сайту або повідомити про нелегальний контент Ви можете на адресу: zhytomyrobd@gmail.com

            Дитяча бібліотека - унікальне середовище, де діти читають, грають, пізнають, займаються творчістю, спілкуються з однолітками, відпочивають. Вона має свої специфічні методи роботи. І це відрізняє її від інших публічних бібліотек. Місія дитячої бібліотеки - сприяти успішній соціалізації молодого покоління, включаючи дітей в творчий процес, безпосередньо пов'язаний з книгою і читанням. Саме місія дозволяє продемонструвати громадськості, чим може бути їй корисна бібліотека, до чого вона прагне, які засоби може і готова використовувати для досягнення поставлених цілей. Це, і багато іншого, дало підставу визначити пріоритетні напрямки розвитку Житомирської обласної бібліотеки для дітей.

            «Бібліотека – інформаційний центр»

            У сучасному суспільстві на перший план виходить нова цінність: інформація. Саме вона приносить найбільші прибутки, займає основний час відпочинку і дорослих, і дітей. «Бібліотека – інформаційний центр», саме ця модель бібліотеки має перспективу подальшого розвитку.

            Бібліотеки дійсно унікальні. Де ще ви можете мати доступ до практично будь-якої інформації, як традиційного, так і сучасних форматах одночасно? До того ж, вам ще надається допомога у пошуку інформації?

            В обласній дитячій бібліотеці акумульовано найбільш представницький в місті фонд літератури для дітей, універсальний за змістом. Сьогодні він налічує понад 134 тис. документів. Це - краща художня література для дітей, науково-популярні видання, посібники на допомогу навчанню і розвитку. Критеріями відбору літератури є висока якість джерела, відповідність віку, актуальність і точність інформації, відображення, як загальнокультурних цінностей, так і специфіки регіональної культури.

             «Бібліотека – центр поширення краєзнавчих знань»

            У дитячій бібліотеці дитина отримує доступ не тільки до інформації, а й до культурних цінностей. І тут особливу роль відіграє бібліотечне краєзнавство. Як специфічна сфера бібліотечної діяльності, бібліотечне краєзнавство завжди було пріоритетним для бібліотек регіонального рівня. Всі ми знаємо, що знання історії рідного краю з найменшого віку сприяє формуванню духовності, національної свідомості та патріотичних почуттів до малої Батьківщини.

            «Бібліотека – суспільно-комунікаційний центр»

            Діяльність бібліотеки була б не можлива без активного використання соціального партнерства. Партнерами бібліотеки сьогодні є органи влади, громадські організації, дитячі освітні та дозвіллєві установи міста, видавництва, комерційні структури; активно використовується галузеве партнерство з бібліотеками міста і регіону.

            Навчальні заклади всіх рівнів – основні соціальні партнери і це є запорукою успіху реалізації концепції «Нова українська школа», в основі якої закладена педагогіка партнерства. Саме дитяча бібліотека може бути полікультурним центром для плідної співпраці вчителів, батьків та дітей на засадах взаємної довіри й поваги.

            «Бібліотека – інтерактивна територія читання»

            Безперечно, що сучасна бібліотека - це інноваційні методи бібліотечної роботи, нове покоління користувачів. Але книга була, є і залишається її основним трендом. Постійним пріоритетом бібліотеки, особливо дитячої, має бути популяризація книги та читання. Зараз увага до дитячого читання в Україні завдяки активній позиції бібліотек і громадських організацій у суспільстві, значно зросла. Сучасні бібліотеки розгортають нові креативні проекти із залучення дітей до читання. І це велика щоденна робота з дітьми задля промоції і популяризації престижності читання.

            «Бібліотека – соціокультурний центр»

            Повсякденне бібліотечне життя змінилося до невпізнання: поряд з традиційними книжковими заходами в бібліотеках з'явилися: віртуальні подорожі, ігротеки, буктрейлери, квести,  чемпіонати з читання, електронні вікторини; буккросинг - всього і не перерахуєш. Тиша в бібліотечних залах, яка так манила справжніх книголюбів, сьогодні йде в минуле. У сучасних дитячих бібліотеках дуже голосно, весело, багатолюдно і ... незвично. Вміння дивувати, відмова від стереотипів, - ось те, що сьогодні притаманно нашій бібліотеці.

            «Бібліотека – безпечний інформаційний світ»

            Цифрові технології, нові види комунікації стрімко увірвалися в наше життя разом з загрозами, які вони несуть. Дитяча бібліотека має бути місцем, де гарантується безпека дітей в Інтернеті.

            Проблема не в тому, що діти не вміють користуватись Інтернетом і медіа, а у нестачі культури користування, так само як і розвиненого медіасмаку, а головне, усвідомленні того, що у тих же соцмережах вони є виробниками інформації.

            Бібліотеки для дітей підключилися до розробки нової редакції «Концепції впровадження медіаосвіти в Україні», і як результат: бібліотекарі, на ряду з іншими фахівцями, визнані як медіапедагоги. Сьогодні неможливо відокремити бібліотеку від інформаційного процесу, вона – стратегічний партнер медіаосвіти. Тому для нас реалізація програм з медіаграмотності сьогодні є однією з перспективних.

            «Бібліотека – центр професійних інновацій»

            Не секрет, що якість бібліотечних послуг в великій мірі залежить від професіоналізму працівників. Бібліотека – це місце з'єднання ресурсів, тут перетинаються інформація, технології, освітні потреби, соціальна активність. Для реалізації перетворень в сучасні інформаційно-культурні центри та впровадження інновацій необхідна наявність кваліфікованого і мотивованого персоналу з високим рівнем відповідальності, здатного критично мислити. Характерна особливість сьогоднішнього дня - бібліотекар повинен постійно вчитися, щоб встигнути за змінами.

            І все ж таки, цільовими показниками діяльності має бути не кількість заходів, консультацій або звітів, а кількість успішних проектів, кількість залучених читачів і реальних історій про людей, яким бібліотека принесла користь. Сьогодні в Житомирській обласній бібліотеці для дітей працює 23 професіонали, які в постійному пошуку «своєї формулу успіху».

             


            Сайт створено — Vittold@ukr.net
            • Головна
            • Про нас
              • Історія бібліотеки
              • Контакти
            • Читачам
              • Пам’ятка читача
              • Кожна дитина має право
              • Єдина країна — єдина сім’я
              • Цифровий хаб “Дія. Цифрова освіта”
              • Допитливим дітям
              • Проєкти/Програми
            • Краєзнавчий блог
              • Краєзнавчий календар
              • Історія міста Житомира
              • Біографи нашого краю
              • Природа Полісся
              • Літературна Житомирщина
              • Славетні імена нашого краю
            • Новини
            • Анонси
            • Молодіжний простір
            • Книжкова скриня
            • Ми в соцмережах
            • Безпечний Інтернет
            • Бібліотекарю
              • Професійні новини
            • Контакти