Ні, я жива! Я вічно буду жити! Я в серце маю те, що не вмирає!

Інформаційна довідка
Валентин Володимирович Вітренко — видатний український краєзнавець, педагог, перекладач, публіцист та дослідник історії й культури Звягельщини, відмінник освіти України, двічі почесний краєзнавець України (1996 та 2010 роки), активний громадський діяч.
Народився 4 червня 1951 року у селищі Городниця.
Закінчив Київський лінгвістичний університет. Багато років був викладачем Новоград-Волинської міської гімназії ім. Лесі Українки. Очолював Новоград-Волинське регіональне відділення Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині. Усе своє життя Валентин Володимирович присвятив дослідженню рідного краю, його історії та культурної спадщини.
Його діяльність охоплювала багатогранну роботу: від наукових досліджень до популяризації історії Звягельщини серед сучасників. Він був наполегливим краєзнавцем, дослідником усіх періодів історії міста, життя і творчості Лесі Українки, Драгоманових і Косачів. Саме Вітренко був ініціатором повернення історичної назви міста Звягель, активним учасником багатьох робочих груп з організації важливих культурно-мистецьких подій, консультантом з краєзнавчих питань.
Нагороджений орденом «Звягель» (2015 рік). Ще до початку повномасштабного вторгнення одним із перших вступив до добровольчого формування територіальної оборони.
Валентин Вітренко — автор книги «Література волинських німців»; упорядник і редактор книги «Місто Новоград-Волинський і Звягельщина на зламі 1940 років» (2015); співавтор книги «Новоград-Волинський. Історія міста» (2010); редактор та упорядник збірників матеріалів конференцій, присвячених Лесі Українці та Олені Пчілці; автор понад 300 краєзнавчих та літературознавчих наукових розвідок, опублікованих у вітчизняних і зарубіжних наукових журналах та збірниках, близько 10 методичних посібників з питань літературознавства, історії рідного краю, міжнародного учнівського обміну, член добровольчого формування.
Помер Валентин Володимирович Вітренко 18 січня 2025 року.
Матеріали, які ми використовуємо, краєзнавець свого часу передав Обласній бібліотеці для дітей та Юнацтва ЖОР і дав дозвіл на їх публікацію.

Збірку матеріалів про утвердження Української національної ідеї у творчості видатних особистостей на теренах Волині-Полісся ви можете передивитись за посиланням:

 «Ні, я жива! Я вічно буду жити! Я в серце маю те, що не вмирає!»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »