Володи́мир Григо́рович Даниле́нко — український письменник-прозаїк, критик, літературознавець. Народився 13 вересня 1959 року, в с. Туровець Житомирського району, Житомирської області.
Майбутній письменник ще в ранньому дитинстві відкрив у собі дар вигадування історій …
За висловом журналіста і письменника В’ячеслава Шнайдера: «Володимир Даниленко — письменник крайнощів, але водночас він — письменник дуже великої внутрішньої сміливості й свободи».
Володимир Даниленко закінчив факультет філології Житомирського педагогічного інституту (тепер Житомирський державний університет імені Івана Франка) та аспірантуру інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України. Кандидат філологічних наук. Працював у Житомирі завідувачем відділу культури Житомирського міськвиконкому, згодом у Києві – заступником редактора журналу «Слово і час». У Житомирі упорядкував і випустив збірку п′яти житомирських поетів «Тен-клуб» (1994), яка стала помітною подією у культурному житті міста і викликала невдоволення владних структур.
Володимир успішно виступає як продюсер різних літературних проєктів, він організатор всеукраїнських конкурсів популярної літератури «Золотий Бабай» та «Коронація слави». Лауреат премії імені Івана Огієнка (1999) і «Благовіст» (1999), переможець літературного конкурсу гумору і сатири (1995), організованого Спілкою українців Америки міжнародного благодійного фонду. Як літературознавець і літературний критик виступає принагідно і під псевдонімом Володимир Григорович. Член Національної спілки письменників України.
Володимир Даниленко належить до Житомирської прозової школи. Його проза– це постійне і безперервне експериментування з формою і стилем.
Перу письменника належать збірки оповідань «Сон із дзьоба стрижа» (2006), повісті «Місто Тіровиван», «Усипальниця тарганів» (1999), «Дзеньки-бреньки» (1997), романи «Газелі бідного Рамзі» (2008), «Кохання у стилі бароко» (2011), «Капелюх Сікорського» (2010), збірки повістей «Тіні в маєтку Тарновських» (2012).
Володимир Даниленко є упорядником антологій сучасної прози: «Квіти в темній кімнаті: сучасна українська новела: Найкращі зразки української новелістики за останні 15 років» (1997); «Опудало: Українська прозова сатира, гумор, іронія 80-90-х років двадцятого століття» (1997); «Вечеря на 12 персон: Житомирська прозова школа» (1997); антології кримськотатарської прози ХХ ст. «Самотній пілігрим» (2004); антології українського соціального оповідання ХХІ ст. «Похід через засніжений перевал» (2013).
Твори письменника увійшли до рейтингу « Найкраща книга року», найкращих видань року (за версією ВВС).
У 2014 році Володимир Даниленко номінований на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка у напрямку «Література» за книжку «Грози над Туровцем. Родинні хроніки».
Твори Даниленка перекладені німецькою, японською, польською, італійською, словацькою мовами. Творчість Володимира Даниленка приваблює художньою виваженістю, він дуже тонко вловлює читацькі запити саме сьогодні.
Твоя бібліотека підготувала інтерактивну виставку до 65-ї річниці від Дня народження письменника, нашого земляка і запрошує читачів ознайомитися ближче з літературним надбанням цієї дивовижної людини. Також приєднуємось до вітань і хочемо побажати Володимиру Григоровичу натхнення, щоб кожна мить життя була доброю і чарівною, а творити і писати допомагала любов близьких і теплота рідних сердець.