Він жив Житомиром. Георгій Мокрицький

28 січня 1952 року народився наш земляк історик-краєзнавець, письменник, журналіст, фотохудожник, видавець, член Національної спілки архітекторів України Георгій Мокрицький  (помер 26 грудня 2021 року у м. Житомирі).

Широкому загалу краєзнавців він відомий насамперед  своїми роботами з історії Житомирщини  й діяльністю зі збереження пам’яток історії  та культури.  Науковий краєзнавчий доробок автора становить більше 60 книг, близько тисячі статей, монографія про видатного ботаніка Володимира Липського (у співавторстві з ботаніком Д. М. Доброчаєвою).

Георгій Павлович мав  звання «Заслужений журналіст України».  Житомиряни відзначили його нагородою «За заслуги перед містом» II та III ступенів. Він  був почесним членом Національної спілки краєзнавців України,  тривалий час очолював обласну організацію Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури, був почесним президентом Малої Академії Краєзнавців, що працює на базі обласної бібліотеки для дітей та юнацтва Житомирської обласної ради за Програмою «Глобальні бібліотеки в Україні». Указом Президента України від 19 серпня 2016 року № 336/2016 був нагороджений ювілейною медаллю «25 років незалежності України»

Один із його найбільших проектів «Цікава Житомирщина» – ілюстрована туристична енциклопедія у чотирьох томах. В ній зафіксовано чотири тисячі пам’ятників, будівель, парків та інших визначних місць Житомирської області.

Георгій Мокрицький був головним редактором-директором краєзнавчого видавництва «Волинь», автором багатьох пізнавальних телевізійних фільмів, теле- та радіопередач, фотоілюстрацій і фотовиставок.

У Житомирській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва, за адресою вул. Університетська, 36  ви можете ознайомитися з творчим доробком краєзнавця.

Більш детальна інформація за посиланням – Мокрицький Георій Павлович

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *