Цикл заходів до Дня Соборності України

22 січня – особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення Української Національної Республіки та Акт Об’єднання українських земель.

Незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради 22 січня 1918 року, а через рік, цього ж дня, на Софійській площі у Києві відбулося офіційне об’єднання УНР і ЗУНР. Так вперше за багато століть українські регіони об’єднались в одну державу.

Головна традиція в День Соборності  – це живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об’єднання українських земель і державну єдність.

З нагоди свята бібліотекарі провели комплекс просвітницьких заходів у навчальних закладах міста.

На патріотичну квест-мандрівку до бібліотеки завітали наші читачі, щоб дізнатися більше про Акт Злуки, який став символом єднання України.

Діти переглянули книжкову виставку «Моя Україна – це мрії політ» і, виконуючи різні завдання, читайлики дізналися:

  • чому на банкноті номіналом дві гривні зображений Софійський собор, біля якого відбулося проголошення Соборності;
  • чому лідери УНР та ЗУНР підписали договір на станції Фастів у звичайному пасажирському вагоні;
  • що урочисту частину проголошення Соборності організував наш земляк Іван Огієнко;
  • що «живий ланцюг» в Україні 21 січня 1990 року був одним із наймасовіших в історії, в ньому взяли участь близько трьох мільйонів людей.

 

Для учнів ліцею №28 було проведено патріотичну годину “Єдина духом Україна!”, вікторину “В єдності і підтримці наша сила”, для вихованців ліцею №25 – патріотичну вікторину “Ми – українці, наш дім – Україна!”. Працівники книгозбірні розповіли присутнім про історію проголошення Акту Злуки, про боротьбу українського народу за Соборність своїх земель, здійснили тематичний огляд книг.

До Дня Соборності бібліотекарі провели для студентів Житомирського технологічного фахового коледжу історичну мандрівку “Моя Україна – соборна держава” та історичний екскурс «Соборність України: сторінками історії».

Молодіжний простір Житомирської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва пропонує для перегляду тематичну книжкову виставку «Велич України в її Соборності».

Запрошуємо до перегляду за адресою: Університетська, 36.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *