Степан Васильченко – учитель, письменник, гуманіст

8 січня виповнюється 145 років від дня народження майстра української новелістики СТЕПАНА ВАСИЛЬЧЕНКА.

Степан Васильович Панасенко – справжнє прізвище видатного українського митця, письменника і педагога. Маючи неабиякий хист до літератури, Степан з відзнакою закінчив школу, Коростишівську вчительську семінарію, Глухівський вчительський інститут. Виявляє педагогічний талант і любов до дітей. Відкриває вечірні класи для дорослих. Бореться за навчання рідною мовою.

Проте за революційну діяльність йому заборонили вчителювати. Любов до дітей Степан Васильченко вкладає у свої твори. Він наголошує, що навіть до маленьких потрібно ставитися з повагою, не принижуючи та не ображаючи їх. Проза Степана Васильченка знаходить шлях до сердець читачів передовсім тому, що вона правдива й поетична, зігріта почуттям поваги до люд­ей.

Крізь усі випробування долі письменник проносить віру у світле майбутнє. Чи не тому творча спадщина Степана Васильченка актуальна і донині. твоя_бібліотека запрошує ознайомитися з творчістю письменника на виставці літератури “Степан Васильченко: учитель, письменник, гуманіст” у бібліотеці за адресою: вул. Університетська, 36

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *