Акція “Національний тиждень читання” – #бути своїми

З 4 до 10 грудня Державна установа Український інститут книги (УІК) проведе в Україні всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію «Національний тиждень читання». Цьогорічне її гасло — «Бути своїм», про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

В УІК зазначили, що читання важливих книжок сприяє єднанню українського народу, формуванню нашої ідентичності, збереженню культурно-мовної спадщини держави.

«Читання є важливим у час миру і добробуту, але ще важливішим — у часи випробувань, які випали на нашу долю через війну. Книжки можуть стати нашим захистом і нашою зброєю, друзями і порадниками, вчителями і лікарями. За допомогою Акції ми хочемо привернути увагу до важливості і приємності читання, надихнути українців відвідати бібліотеку чи книгарню».

Долучитися до акції можуть бібліотекари, учителі-філологи, учителі початкових класів, батьки, а також всі бажаючи. Для цього потрібно:

  • на офіційних вебсайтах і сторінках у соціальних мережах розмістити інформацію про Акцію;
  • організувати відповідні заходи, наприклад, уроки читання, обговорення літературних творів, читання вголос, вікторини, зустрічі з письменниками, літературні квести, тощо.
  • поділитися фотозвітами проведених заходів і розмістити їх на офіційних вебсайтах і сторінках у соціальних мережах, використавши хештеги #тижденьчитання2023 та #бутисвоїми

Також можна розмістити допис чи низку дописів про свої читацькі уподобання з хештегами #тижденьчитання2023 та #бутисвоїми.

Це можуть бути такі дописи:

  • з переліком важливих для себе книжок;
  • розповідь про книжку, яка справила враження;
  • міркування про важливість читання;
  • заклик до знайомих долучитися до акції та поділитися своїми читацькими історіями.

Офлайн-події «Національного тижня читання» організатори проанонсують у день його початку, 4 грудня.

Зазначимо, за ініціативи УІК проведення всеукраїнського тижня читання було започатковане у 2021 році та припадає на дні підготувань до зимових свят.

Чільне фото Український інститут книги (УІК)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *