Співак Ігор Воєвуцький презентував велику прем’єру культурного проєкту

Представники #твоєї_бібліотеки взяли участь у прес-конференції, присвяченій Всеукраїнській прем’єрі пісенно-поетичного арт-проєкту «Коло ФрАнка», яка відбулась у Житомирі.

Знати свою історію, пам’ятати своє коріння, усвідомлювати силу своєї культури. Ці прості істини сьогодні як ніколи підтверджують циклічність подій у світі і їх важливо доносити молоді.

Проєкт «Коло ФрАнка» — це певна ілюстрація циклу, в якому кожне нове покоління зіткнулося з проблемами самоідентифікації та відстоювання власних кордонів на всіх рівнях.

Першим у рамках проєкту «Коло ФрАнка» глядачі побачили пісенно-поетичний короткометражний фільм, режисером якого став Станіслав Сукненко. Стрічка складається з чотирьох відеокліпів на вірші видатних українських митців – Лесі Українки, Івана Франка та Степана Руданського.

Кліпи між собою червоною ниткою переплітає пронизлива особиста історія військового, який лікується в шпиталі.

 «Завжди складно починати щось нове, але коли відчуваєш необхідність бути корисним країні і людям, йдеш за покликом серця – роби! Це історія про українців, свідомих та вмотивованих. Історія, де минуле поєднується з сьогоденням, реальність із мрійливими фантазіями. Про культуру. Війну. Життя. Втрати. Пошуки. Про музику та про мистецтво», – каже ідейний натхненник та автор проєкту Ігор Воєвуцький — екссоліст гурту «Авіатор». Від початку повномасштабного вторгнення музикант вступив до лав територіальної оборони, тривалий час займався волонтерством, продовжує допомагати армії й надалі.

Від творців фільму бібліотекарі отримали ексклюзивну інформацію про те, що фільм спочатку мав робочу назву «Я – трьохсотий» та світлини зі зйомок фільму. Зйомки відбувалися на різних локаціях у Житомирській та Київській областях.

У прес-конференції взяли участь:

  • Ігор ВОЄВУЦЬКИЙ – соліст гурту «Коло ФрАнка», автор ідеї пісенно- поетичного арт-проєкту «Коло ФрАнка», актор та виконавець пісень у однойменному фільмі;
  • Володимир ВИГОВСЬКИЙ – голова правління громадської організації «Студентський клуб», керівник проєкту «Коло ФрАнка».
  • Ілона КОЛОДІЙ – начальник управління культури Житомирської міської ради.

Працівники #твоєї_бібліотеки також відвідали прем’єру музичного кіно-спектаклю «Коло ФрАнка», яка відбулася 2 листопада о 18:00 в Житомирському телецентрі. Організатор проєкту – ГО «Студентський клуб».

Головний герой фільму вигаданий персонаж – австралієць на ім’я Франк, чиє коріння з України. Він приїхав в Україну до бабусі напередодні 24 лютого 2022 року. Але Франк вирішив не повертатися до Австралії, а вступив до лав ЗСУ, де і познайомився з нашим виконавцем. Через деякий час він був поранений, непритомним потрапив у шпиталь, але з документів в нього був лише щоденник його українського прадіда – справжнього воїна і захисника України. Лікарі довго не знали, хто він, але лікувати поранених – обов’язок, навіть тих, чиє ім’я невідоме. Після лікування в шпиталі, Франк повертається до лав ЗСУ і продовжує захищати Україну. Історія повторюється – Франк, як і його прадід став захисником України. А життя в нашій країні триває.

Глядачі побачили не тільки музичний фільм, але й акторів, які знімались у цьому фільмі, їхню гру на сцені. Окрім того, Ігор разом зі своїм гуртом (з однойменною назвою “Коло ФрАнка”) виконав наживо пісні на вірші легендарних українських поетів, які лунають в стрічці. Також на сцені присутні спостерігали виконавців Житомирської муніципальної хорової капели «Орея», які також брали участь у зйомках фільму.

Згодом «Коло ФрАнка» побачать і в столиці та в в інших містах України.

Це надзвичайно потужна творча робота про наше сповнене жахливих випробувань сьогодення, яке нерозривно переплітається з минулим і посилає сигнали у майбутнє. Стиль творення проєкту споріднений з нашим геніальним поетичним кіно “Тіні забутих предків”. Проєкт оспівує силу духу і змальовує красу душі нескореного українського народу. Багато людей у залі дивились кіно-спектакль зі сльозами на очах.

Під час дійства проходив благодійний збір коштів на придбання автомобіля для 15-го мобільного прикордонного загону «Сталевий кордон». 33874 грн. надійшло на рахунки Фонду громади Житомира. Так, 14500 грн вкинули у скриньки 2 листопада під час прем’єри музичного кіноспектаклю «Коло ФрАнка». Ще 19374 грн надійшло на рахунки від продажу квитків на перформанс, благодійних внесків, із продажу брелока. (Інформація від Фонду громади Житомира).

«Коло ФрАнка» — це розповідь про всіх нас сьогодні. Проєкт реалізовано за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Наприкінці музичного кіно-спектаклю присутні стоячи довгий час аплодували виконавцям.

Фото у статті:

Перший блок – надано Володимиром ВИГОВСЬКИМ

Другий блок – Житомирська Міська Рада та Валерій ГОРОДНИЧИЙ

Останній блок – Леонід ШЕВЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *