Інтерактивно-ігрове антибулінгове заняття «Бути щасливим просто?!»

Працівники відділу соціокультурної діяльності та естетичного виховання дітей Обласної бібліотеки для дітей та юнацтва Житомирської обласної ради вперше приєдналися до участі у IV Національному антибулінговому уроці від громадської організації #НеЦькуй.

Бібліотренери Тетяна Данилевич і Наталія Філоненко з пересувною антибулінговою валізою книжок з терапевтичним ефектом «Скажемо булінгу – «НІ!» завітали до учнів других класів ліцею №12 міста Житомира ім. С. Ковальчука.

Під час інтерактивно-ігрового антибулінгового заняття «Бути щасливим просто!» бібліотекарі працювали за книжкою «Хто вкрав у зебри смужки». Це чудова книжка казок з терепевтичним ефектом дитячої української письменниці, журналістки, перекладачки Галини Буділової. Терапевтичні казки, вміщені в книзі допомагають дітям долати життєві труднощі, а батькам, і нам, бібліотекарям, підказують, як діяти у щоденних нелегких ситуаціях. Коментарі та практичні поради сімейного психолога, які подає авторка, є суттєвою підтримкою під час проведення заняття.

Розуміючи те, що дитина отримує унікальний життєвий досвід, асоціюючи себе з одним із героїв казки, бібліотекарі запросили читайликів до участі у театрі-імпровізацій за казкою «Хто вкрав у зебри смужки».

Дітям настільки сподобалось бути акторами театру, що вони виявили бажання прочитати і відтворити ще й образи героїв іншої книжки сучасної української письменниці Наталії Стукман «Маленьке мишенятко на ім’я Донні». Зворушлива історія про мишенятко з довжелезним хвостиком, за що над ним насміхаються оточуючі, викликала безліч позитивних емоцій. Дітям імпонує, коли не такий, як усі, Донні стає справжнім супергероєм.

Використовуючи таку форму роботи як театр на столі, бібліотекарі запропонували дітлахам створити мишеняток з паперу та атласних стрічок.

Всім було цікаво та весело разом читати книжки, «оживляти» героїв і спілкуватися у дружній компанії, де булінгу кажуть  – ні!.

Заняття завершилося онлайновою грою-вікториною «Булінг – це…», під час якої учасники дійства разом прийшли до висновку, що кожна особистість неповторна, а дружба є найціннішим скарбом і за будь-яких обставин варто залишатися людиною.

#НеЦькуй

#Антибулінговий_урок_2023

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *