День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Пам’ятаємо… 29 серпня ─ це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві  зосередитися на пам’яті, шані і вдячності. З цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році.  Російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили умовним «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник. День пам’яті започатковано в 2019 році. 29 серпня — дата Іловайської трагедії, коли загинуло 368 українських військових. Повна назва пам’ятного дня звучить так — День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. В цей день зупиняються розважальні програми та опускаються державні прапори на адмінбудівлях. ПАМ’ЯТАЄМО!

Український інститут національної пам’яті розробив тематичні інформаційні матеріали для використання та ознайомлення, планування та підготовки тематичних заходів.

 

Anna Bohaichuk
Author: Anna Bohaichuk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *