Світла пам’ять світлій людині – Марії Пономаренко

Сьогодні читачі вшановують пам’ять Марії Пономаренко, видатної дитячої письменниці, нашої землячки, лауреата літературної премії імені Наталії Забіли, лауреат Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.

Рік тому Марія Антонівна покинула цей світ, однак вона продовжує жити в творчості. Твори Марії Пономаренко друкувалися в журналах «Малятко», «Барвінок», «Юний натураліст», «Старшокласник», «Дзвіночок», «Пізнайко». Її твори входять до підручника «Читанка».

7 березня в Житомирській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулася церемонія вручення Обласної літературної премії «ДІДУСЕВА КАЗКА». Упродовж багатьох років незмінним головою комітету з вручення цієї премії була Марія Пономаренко.

Її твори сповнені любові до дітей і до рідного краю. Як писала сама Марія Антонівна: “Мені пощастило народитися в дуже гарному місці — на Хуторі між селами Левковом та Калинівкою, що поблизу Житомира. То був важкий 1945 рік — напівголодний і сумний”.

Сьогодні Україна знову переживає тяжкі воєнні часи. Однак творчість Марії Пономаренко дарує всім нам тиху радість і міцну надію на перемогу добра. Світла пам’ять світлій людині – Марії Пономаренко. Читаймо її твори, адже вони роблять світ і кожного з нас кращими.

#твоя_бібліотека_вшановує

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *