Літературна арт-зона «Мозаїка української душі»

Літературна арт-зона «Мозаїка української душі» відкрилась 18 травня у Житомирській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва. Її приурочили до Міжнародного дня вишиванки. Презентували книжки, об’єднані національно-патріотичною тематикою: про традиції і свята українського народу, звичаї, вбрання, побут та ремесла. Є тут і дві книги з цифровим QR-кодом: «Ці дивовижні українці» та «Книга-мандрівка. Україна», що дозволяє маленьким читачам переглянути мультфільми, різні за тематикою.

З-поміж експонатів – малюнки вихованців Андрушівської художньої школи, ляльки-мотанки, п’ять старовинних вишитих рушників, що зберігаються в родинах працівників бібліотеки.

Тетяна Данилевич, завідувачка відділу соціокультурної діяльності та естетичного виховання бібліотеки, розповіла, що перлиною арт-зони став 7-метровий домотканий рушник Почесного громадянина Житомира, письменника-шістдесятника Євгена Концевича. На рушникові упродовж 50-ти років залишали свої підписи як відомі особистості в мистецьких і громадських колах, зокрема лауреати Шевченківської премії, так і прості українці. Всі вони приходили до будинку в тихому провулочку міста за духовною підтримкою цієї непересічної особистості. Свої автографи залишили, зокрема, Борис Тен, В’ячеслав Чорновіл, Василь Овсієнко, Надія Світлична, Алла Горська… Всього на рушнику близько пів тисячі автографів.

Письменник із 17 років до останнього дня був прикутий до ліжка через хворобу – травму хребта. Він присвятив себе літературній діяльності, був великим патріотом, виступав проти радянського тоталітаризму. Ліна Костенко сказала: «Для мене Житомир – це Євген Концевич».

З ідеєю доєднати до експозиції рушник виступила в.о. директора Житомирської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва, письменниця Світлана Гресь, яка свого часу багато спілкувалася із відомим житомирянином і понад 20 років тому теж поставила свій підпис на цьому полотні.

Марія Рудак, письменниця, яка була присутня на відкритті літературної арт-зони, розповіла, що підписи на рушнику, які залишили відвідувачі та друзі, Євген Концевич почав вишивати різнокольоровими нитками, долучилась до цього і його дружина. Літературна арт-зона діятиме у бібліотеці до 5 червня. Саме в цей день Євгену Концевичу виповнилося би 88 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *