Дві музи Валерія Кулавіна

В Обласній бібліотеці для дітей та юнацтва ЖОР відбулася презентація виставки ескізів «У царині ілюстрації» Валерія Кулавіна, українського театрального художника, члена Спілки художників України.

На зустріч із відомим сценографом завітали студенти та учні, що освоюють дизайн. Вони поспілкувалися з визнаним майстром, який упродовж багатьох років створював костюми і декорації до вистав у Житомирському академічному театрі імені І. Кочерги. Сьогодні художник працює над виставами в театрі рідного Бердичева.

Валерій Миколайович поділився власними секретами, розповів про улюблені місця в Бердичеві та Житомирі. Його захоплює унікальна архітектура храмів, які художник відтворює на своїх полотнах. Цікавою була і розповідь про історію створення портрета Лесі Українки в техніці “сухого пензля”. Валерій Кулавін є лауреатом престижної премії імені Лесі Українки. Мотивами видатної землячки збагатив і виступ партнерки нашої бібліотеки – авторки і виконавиці, фольклористки Світлани Смірнової, яка постала в образі Мавки.

Про багаторічну дружбу з Валерієм Кулавіним розповів голова Житомирської обласної організації Національної спілки художників України, заслужений художник України Василь Кондратюк.

А очільниця нашої бібліотеки Світлана Гресь подарувала Валерію Миколайовичу квіти з власного саду. В свою чергу, художник передав бібліотеці колекцію ескізів до казки “Малюк і Карлсон” та картину за мотивами оповідання Р. Кіплінга “Мауглі”, з якими читачі можуть ознайомитися на виставці у бібліотеці за адресою: вул. Пушкінська, 36. Молоді художники на зустрічі спробували створити власний костюм казкового героя і отримати оцінку від метра.

Валерій Кулавін має честь працювати з людьми, які становлять культурну й інтелектуальну плеяду сучасності. І від кожної миті свого життя він бере якнайповніше жагу до творчості. А плоди його творчості ми маємо радість бачити на численних виставках, зокрема і в нашій бібліотеці.

#твоя_бібліотека_надихає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *