Вручення обласної літературної премії «Дідусева казка»

Житомирській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулася церемонія вручення Обласної літературної премії «ДІДУСЕВА КАЗКА», яка присуджується за творчі здобутки в царині літератури для дітей. Засновниками премії є Житомирська обласна організація Національної спілки письменників України а також Василь Дацюк (письменник, відомий сатирик, гуморист, член Національної спілки письменників України) він також є фундатором премії. Переможців серед номінантів у 2023 році визначав комітет ЖОО НСПУ під головуванням письменника Юрія Кондратюка.
Вручали Обласну літературну премію «ДІДУСЕВА КАЗКА» начальник управління культури та туризму Житомирської ОВА Анатолій Душко і письменник Юрій Кондратюк.
Лауреатами Обласної літературної премії «ДІДУСЕВА КАЗКА » цьогоріч стали Анатолій Клюско та Лілія Демянюк.
Упродовж багатьох років незмінним головою комітету з вручення премії була Марія Пономаренко, видатна українська письменниця, лауреат Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва.
У рамках заходу презентували літературну майстерню пам’яті Марії Пономаренко, де розмістили її книги та особисті речі.
Зокрема, знаменитий капелюшок, за яким пані Марію впізнавали усі. Марія Пономаренко народилася 8 березня. Як писала вона сама: “Мені пощастило народитися в дуже гарному місці — на Хуторі між селами Левковом та Калинівкою, що поблизу Житомира. То був важкий 1945 рік — напівголодний і сумний”.
На жаль, майже рік Марії Антонівни немає з нами. Присутні на зустрічі друзі Марії Пономаренко – письменники, громадські діячі, радо поділилися спогадами про неї. Музичні номери присутнім подарували студенти Житомирський музичний фаховий коледж імені В.С. Косенка.
У відділі інноваційних технологій нашої бібліотеки відсьогодні діятиме інтерактивна кімната творчості Марії Пономаренко, яку, за бажанням, можуть відвідати жителі міста і області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *