Презентація фотоальбому Віктора Одоміча «Мальовнича Житомирщина»

Академік П. А. Тутковський наприкінці XIX століття зазначав: «Природа нашого Полісся являє стільки своєрідної краси і знаменитих явищ, стільки пам’яток віддалених геологічних подій, що може дати на довгі літа рясний матеріал для праці вчених, митців і поетів».

Фотоальбом Віктора Одоміча «Мальовнича Житомирщина», презентація якого відбулась сьогодні у бібліотеці, є тому гарним свідченням.

Світлини цього талановитого українського фотохудожника присвячені рідному краю, його мальовничій і унікальній природі.

Для того, щоб показати своєму глядачу неповторне природне різноманіття Житомирщини, майстер фотографії працював над створенням своїх робіт майже двадцять років. Мабуть, саме тому кожна його світлина яскрава, неординарна, вартісна, від якої отримуєш естетичне та інтелектуальне задоволення.

Фотохудожнику вдалося зупинити в часі фантастичну гру кольорів, які спонукають до роздумів.

Присутні на заході ділилися враженнями про світлини з фотоальбому Віктора Одоміча, які закарбувалися у пам’яті.

Обговорювали слова письменниці Олени Білошицької-Костюкевич у передмові до фотоальбому: «Природа – скарб тендітний і вразливий. Альбом світлин Віктора Одоміча не тільки прославляє красу рідного краю, а й закликає її берегти. Бо кожне зрубане дерево, засмічене джерело, кожен спаскуджений людською захланністю, байдужістю і невіглаством клаптик землі не тільки зменшує кількість потенційних картин, що можна написати світлом, і не одним світлом. Такі діяння і бездіяльність ставлять під питання саму можливість не тільки жити, але навіть животіти у нестерпних умовах на допоки ще благословенній землі Житомирщини».

Окрасою заходу став виступ юної скрипалі, читачки бібліотеки – Софії Гаркуші.

Дізнатись більше про життєвий і творчий шлях нашого земляка Віктора Одоміча можна за посиланням.

Editor
Author: Editor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *