День Шерлока Холмса

Сьогодні проводиться День Шерлока Холмса. Він присвячений пам’яті сера Артура Конан Дойля. Ці травневі заходи у третьої декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

22 травня 1859 року в Единбурзі, Шотландія, народився сер Артур Конан Дойл, автор одного з найвідоміших детективів у світі – Шерлока Холмса. Цей день став важливою віхою не тільки для літератури, а й для усієї культури, оскільки саме його перші твори заклали основи сучасного детективного жанру.

Цікаво, що у прізвищі Конан Дойл насправді немає слова “Конан” – це частина двох його других імен. Повне ім’я письменника — Arthur Ignatius Conan Doyle. Він змінив це ім’я після закінчення середньої школи, обравши “Конан” як частину свого літературного псевдоніма.

Відомо, що в 1902 році сер Артур отримав титул лицаря від короля Едуарда VII за свої заслуги. Однак, крім літературної діяльності, Конан Дойл був також захопленим дослідником, який подорожував по світу та навіть займався науковими дослідженнями.

Цікава деталь: його мати, за деякими свідченнями, була ще більшим шанувальником Шерлока Холмса, ніж сам письменник. Її захоплення персонажем мало вплив на те, як автор розвивав образ детектива.

Створені ним 56 розповідей та 4 повісті розповідають нам про життя Холмса та його вірного друга й помічника – доктора Джона Ватсона .
Твори про детектива набули статусу класики детективного жанру.
Образ Холмса потрапив до Книги рекордів Гіннесса як герой з найбільшою кількістю екранізацій.
У Молодіжному просторі «Ідея-клуб» читачі поринули у пригоди легендарного Шерлока Холмса. Разом ми опинилися в світі туманного Альбіону, загадкових справ і головоломок.
Молодь з цікавістю відкривала для себе сторінки творів Артура Конана Дойла, обговорювала найвідоміші розслідування, ділилася враженнями.
Зустріч пройшла у дружній атмосфері, залишивши по собі інтерес і бажання дослідити ще більше цікавих книг автора.
Читання – це одна з найкращих пригод!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »