19 березня минає 130 років від дня народження поета і перекладача, публіциста, громадського діяча, мовознавця, одного із «неокласиків» Максима Рильського.
Український письменник Яків Баш зазначав: « Не про кожного можна сказати: «Добрий чоловік». Не про кожного й серед вчених скажеш: «Мудрий чоловік». У Максима Рильського ж ці дві дорогоцінні людські риси поєднані ще й з могутнім, напрочуд барвистим обдаруванням. Тому-то його творчість і вражає нас глибиною людяності».
Поет народився 19 березня 1895 р. в сім’ї українського культурного діяча, економіста та етнографа Тадея Рильського. Його дитячі роки минули в селі Романівка на Житомирщині (тепер Квітневої територіальної громади Житомирського району Житомирської області). Через усе життя проніс він синівську вірність Романівці, материнській пісні, друзям дитинства, з якими ріс, вчився розуміти життя. І природа рідних місць, і життя односельців з піснею, побутом, звичаями знайшли своє відображення у творчості поета.
Максим Рильський лишив по собі 35 поетичних збірок, понад чверть мільйона поетичних рядків перекладів, зокрема – поеми Адама Міцкевича «Пан Тадеуш», французької поезії, кілька збірок наукових статей, редагував поетичні та етнографічні видання. 1972 року була заснована щорічна премія імені Максима Рильського за найкращий художній переклад. Упродовж багатьох років у ці дні Житомирщина вітала шанувальників Максима Рильського на Всеукраїнському літературно-мистецькому заході «Романівська весна» – святі краси, рідного слова, рідної пісні, святі пошанування славного роду Рильських.
У Національний Тиждень читання поезії – «Пісня тисячі голосів» у бібліотеці знову звучить слово Максима Тадейовича Рильського.
У ці дні студенти й молодь, які відвідали бібліотеку, ознайомилися з екзпозицією виставки-вшанування «Мистецтво жити і творити» про життя і творчість Максима Тадейовича, переглядали книги, декламували щемливі рядки його поетичних творів.
Це допомогло молоді відчути багатоголосся української поезії, знайти слова для пережитого, відчути підтримку і взаєморозуміння.
Завітайте у_твою_бібліотеку, що на Університетській, 36, щоб насолодитися творчістю Максима Рильського. Його вірші мають особливу силу і привабливість, вони стали художніми перлинами, здатними доторкнутися своїм витонченим словом людської душі…