У Житомирському обласному літературному музеї відбувся літературний вечір пам’яті «Два береги моєї долі», присвячений видатному поету, громадському діячу, педагогу Анатолію Шмалюку. Захід зібрав рідних, друзів, колег і шанувальників творчості митця, аби вшанувати його світлу пам’ять.
Захід організували спільно з Житомирською обласною бібліотекою для дітей та юнацтва й Житомирською обласною громадською організацією «Розстріляна молодість».
У свіїй промові в.о. директора Лариса Мозгова згадала про феномен Анатолія Шмалюка, його прижиттєву боротьбу за соціальну справедливість, творчий спадок, ліричні поезії та прозу пана Анатолія, письменницький шлях автора. Присутні почули, сповнені громадянського пафосу, рядки вірша «Слово» збірки «Два береги моєї долі», які символічно пролунали з вуст пані Лариси саме 21 лютого – у Міжнародний день рідної мови.
Учасники зустрічі ділилися теплими спогадами про Анатолія Миколайовича, згадували найяскравіші моменти його життя, творчості, громадської діяльності. У затишній атмосфері лунала поезія у виконанні молодих шанувальників творчості поета, сповнена глибокого змісту та життєвої мудрості. Разом переглянули відеофрагменти виступів Анатолія Шмалюка перед учасниками Всеукраїнського фестивалю «Розстріляна молодість».
Вечір доповнила виставка книг, рукописів, особистих речей письменника, що дозволила гостям ближче відчути його життєвий і творчий шлях. Музичні твори щемно звучали у виконанні Світлани Ніконорової, солістки Житомирської обласної філармонії ім. С. Ріхтера, і додали події особливого емоційного забарвлення.
Анатолій Миколайович Шмалюк залишив по собі вагому творчу спадщину — 17 збірок поезій та прози — й назавжди залишиться в серцях тих, хто знав і цінував його.
Окрема подяка за фото Руслану Морозу.
Презентацію, яка розповідає про життєвий та творчий шлях Анатолія Шмалюка можна подивитись ТУТ.