Молодість – небайдужа! Під таким неформальним девізом у твоїй бібліотеці відбулася зустріч зі студентами Житомирського автомобільно-дорожнього фахового коледжу Національного транспортного університету.
Темою зустрічі стали ті пам’ятні дні, якими сповнений листопад. Найперше, це День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Гості бібліотеки переглянули виставку-пам’ять “Рубікон несвободи”.
На виставці представлені документальні книги і статті про причини й наслідки трагедії Голодомору, спогади свідків тих жахливих подій. Художні твори відомих українських письменників, у яких висвітлені події Голодомору, жахливе голодне лихоліття, яке випало на долю українського народу, зацікавили присутніх. Серед книг, зокрема, – «Жовтий князь» Василя Барки, «Марія» Уласа Самчука, “Тигролови”, “Сад Гетсиманський” Івана Багряного…
Молоді люди доторкнулися до історичних фактів про ті страшні події. Переглянули відеозапис розслідування жорстокого геноциду українського народу, а також фрагмент інтерв’ю з першим Президентом України Леонідом Кравчуком про його знайомство з унікальними документами, що містили свідчення про нелюдські умови під час Голодомору.
Разом ще раз утвердили: Голодомор – не історична минувшина, а глибока духовна рана, що нестерпним болем пронизує нашу пам’ять. Тож ми, українці, маємо пам’ятати трагічні сторінки нашої історії.
В продовження теми “Меморіальний листопад”, торкнулися і сторінки 1000 днів тривоги, згадали про День Гідності та Свободи, відзначений днями в нашій Державі. Студентам нагадали історію захисника України, нашого активного, талановитого, небайдужого земляка Михайла Рубана, який поклав молоде життя за рідну землю та своїх побратимів.
Гості пройшли залами бібліотеки, де ознайомилися з книгами, що розповідають про події як далекої, так і сучасної української історії.
Бібліотекарі констатують: важливо, що молодь небайдужа до тих процесів, що відбувалися й відбуваються в нашій Державі на шляху боротьби за світле майбутнє.