На цьому тижні, 13 листопада відзначали Міжнародний день сліпих (незрячих) (International Day of the Blind), тож саме на цю важливу подію бібліотекарі звертали особливу увагу читачів.
У соціальній кімнаті твоєї бібліотеки діяв книжковий айстопер «Історія, люди, книги», з якого учні, студенти і читачі дізнались, що майже 200 років тому було розроблено універсальну систему рельєфно-крапкового шрифту (шрифт Брайля) та про те, як з’явились перші книги для незрячих.
Відвідувачі змогли познайомитись з інформаційними дошками, на яких розміщені природні й текстильні матеріали, технічними пристроями; з чудовими книгами, шрифтом Брайля, що є у фонді бібліотеки. Ці книги містять тексти як крапковим шрифтом, так і звичайним на сусідніх сторінках.
Багато хто зазначив, що це дуже класно, адже незряча і зряча людина можуть водночас читати книгу. Кожен учасник, закривши очі, спробував сприймати світ наче незряча людина.
Особливу увагу присутні звернули на репродукції картин Казимира Малевича, які кожен зміг “побачити” за допомогою тактильного відчуття, доторкнувшись до текстурного рельєфу, яким позначений кожен колір і підписаний шрифтом Брайля.
Пам’ятаймо! Зір – це величезна цінність людини!
Те, як ви будете споглядати навколишній світ, залежить тільки від вас!
Бережіть себе та своїх близьких!