Василь Головецький – життя у слові

28 жовтня відзначає свій 70-річний ювілей Василь Головецький – прозаїк, поет, перекладач.
Василь Миколайович – член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України. Заслужений журналіст України, нагороджений “Золотою медаллю української журналістики”. Лауреат багатьох літературно-мистецьких премій, зокрема обласних літературних премій імені Василя Юхимовича (2010 рік), імені Михайла Клименка (2011 рік), імені Бориса Тена (2014 рік). Він – автор 16 збірок поезій, прози, перекладів та двох довідників: “Духовний пантеон України”, “Народні цілителі України”.
У 2022 році надзвичайний резонанс викликала збірка його фронтових віршів “Мамо, я убитий в Ірпені!”. Відеоролик на слова вірша, що дав їй назву, мав у соціальних мережах кілька мільйонів переглядів.
2023 року Василь Миколайович здобув гран-прі у народному поетичному конкурсі “Рожева мрія” у номінації “Війна і перемога” і друге місце у всеукраїнському конкурсі на кращу поетичну книгу на патріотичну тематику імені Катерини Мандрик-Куйбіди.
Його новели і вірші публікувалися в літературно-громадських журналах «Україна» та «Дніпро».
1992 року Василь Миколайович став головним редактором обласної державної телерадіокомпанії (нині – філія Національної суспільної телерадіокомпанії України), де започаткував власні телевізійні програми «Резонанс», «Інтерв’ю про життя», «Позиція», ініціював і вів авторські громадсько-телевізійні акції «Подаруй селу книгу», «Великі земляки», «Мамина доля»; з 2011 р. впродовж кількох років був її виконавчим директором. З 2003 року викладав у Житомирському державному університеті імені Івана Франка.
Низка віршів Василя Головецького покладена на музику Констянтином Яновським, Ігорем Грачем, іншими композиторами Житомирщини і дала популярні пісні, як-от «Тернова хустина», «Наснилась рідна сторона», «Лелеки», «Дорога додому».
Оцінюючи особливості поетики Василя Головецького, український літературознавець Петро Білоус
зазначив, що його рядки вражають своєю емоційністю, відкритістю, задушевністю, бажанням відгорнути від себе випадкове словесне сміття і сказати пристрасно, відверто, по-справжньому, як під час молитви, як під час сповіді.
#твоя_бібліотека_запрошує до перегляду тематичної полички “Життя у слові”, на якій представлена література про життя та творчість Василя Миколайовича.
Вітаємо Василя Миколайовича зі славним ювілеєм та зичимо мирного неба, натхнення, міцного здоров’я, втілення творчих задумів, нових книг і вдячних шанувальників вашого поетичного слова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Translate »