26 вересня у твоїй бібліотеці відбувся VI Бібліотечний форум Житомирщини – 2024 «Сучасна бібліотека: погляд з різних перспектив».
Фахівці нашого краю, а також колеги з інших регіонів України й з-за кордону, які доєдналися в онлайн-режимі, дискутували, якою має бути сучасна бібліотека. У заході взяли участь близько 100 учасників.
Форум складався з трьох секцій:
- «Змінюємо світогляд до книги та читання»;
- «Бібліотечний досвід: маленькі ідеї до великих змін»;
- «Безбар’єрність та недискримінація».
Учасники форуму обмінювалися досвідом за такими напрямами:
- місце зустрічі — бібліотека;
- бібліотечний світ у новій реальності 2024;
- бібліотека і книга для дітей та юнацтва — привід для діалогу.
Спікерами і доповідачами були відомі особистості Житомира. Серед них — Світлана Гресь, голова Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України. Вона наголосила на важливості виховання правильної літературної мови у дітей.
Світлана Миколаївна звернулася до авторів книжок із закликом цінувати грамотність, адже в сучасних виданнях, на жаль, є багато помилок.
Спікерка зауважила, що сучасна дитяча література перенасичена магією, чаклунством, які негативно впливають на дітей, привчають перекладати свої обов’язки на когось чи на щось, і, що особливо небезпечно, на потойбічні сили. Відома письменниця висловила побажання і щодо якості ілюстрацій у дитячих книгах.
Під час форуму присутні не змогли оминути увагою нещодавній Книжковий форум «Відсіч. Безбар’єрність – 2024», який вдруге проходив на Житомирщині. Це, безумовно, знакова подія в культурному житті як Житомира, так і всієї області.
Організатор форуму Ніна Рябенко, голова ГО «Головна сцена», керівник Літературного марафону «Відсіч», акцентувала, що тема безбар’єрності залишатиметься в пріоритеті й наступного року.
Варто додати, що до участі в цьогорічному заході були запрошені не лише бібліотекарі, а й представники різних сфер суспільного життя — письменники, літературознавці, лікарі, психологи. Наприклад, Тетяна Коленкова і Олена Вакульчук — психологи ГУ ДСНС України в Житомирській області, які плідно співпрацюють з бібліотекою.
Наталія Журбей, заступник начальника — начальник відділу культури та мистецтв управління культури та туризму Житомирської ОВА наголосила, що VI Бібліотечний форум Житомирщини — 2024 став знаковою подією в культурному та суспільному житті області і України.
В.о. директора Житомирської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва Лариса Мозгова подякувала всім учасникам форуму за озвучені пропозиції та важливі думки. Кожен з присутніх мав змогу скористатися ідеями, що прозвучали, для вирішення нагальних проблем у своїй роботі.
Пані Лариса наголосила, що особливої ваги в сучасних умовах набирає тема безбар’єрності. На сайті обласної бібліотеки розміщено методичні рекомендації для бібліотечних працівників, де кожен може ознайомитися з досвідом роботи книгозбірні з цього питання.
Завершився форум на дуже приємній ноті — було оголошено імена переможців Обласного конкурсу професійної майстерності бібліотекарів «Бібліотекар: майстерність без меж – 2024», тема якого — «Місце зцілення: хюґе моєї бібліотеки».
Переможці та учасники конкурсу отримали приємні подарунки від управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації — комплект книг соціально значущої літератури.
Діти та молодь, які перемогли в обласних турах всеукраїнських конкурсів, також не лишились без призів. Їм у подарунок дістались іграшкові дрони.
Реалії війни диктують свої умови і створюють форс-мажорні ситуації. Так трапилося і цього разу — через постійні повітряні тривоги. Втім захід вдався. І організатори, і учасники форуму вкотре підтвердили, що сучасна бібліотека — відкритий простір для кожного.
Слідкуйте за оновленнями новини, пізніше додамо нарізки Zoom-трасляції.