Експерти-Журі Літературного Марафону «ВІДСІЧ. Без бар’єрів» у 2024 році – це фахівці у своїй професійній галузі, письменники, літератори, громадські діячі, культурні менеджери, які будуть експертно надавати оцінку роботам учасників Марафону, визначатимуть переможців, допомагатимуть в організації перформансів, проведенні сценічних читань.
Отже, давайте знайомитись з ними.
Петро БІЛОУС
Голова Журі Літературного Марафону «ВІДСІЧ. Без бар’єрів». Літературознавець, фольклорист, поет. Доктор філологічних наук, професор.
Автор публікацій з проблем давньої та сучасної укр. літ-ри, фольклористики.
Досліджує поетику житомир. прозової школи, творчість В. Шевчука, В. Врублевського, М. Закусила, Є. Концевича, В. Медведя. Огляди, нариси та рецензії публікує в часописах «Авжеж!», «Вітчизна», «Дніпро», «Слово і час», газетах «Житомирщина», «Літературна Україна». Поезії друкує від 1971. Автор поет. зб. «Любов’ю – за любов» (1997) та «Преображення» (1999; обидві – Житомир).
Тематично поезії заглиблені у психологію люд. душі й виражаються в лірич. імпресіях, а формально – традиц. силаботоніка переплітається з тонічним та вільним віршем.
Основні праці
Творчість В. Григоровича-Барського. К., 1985; Українська міфологія. Ж., 1996; Паломницький жанр в історії української літератури. Ж., 1997; Українська паломницька проза: Історія жанру. К., 1998; Основи літературознавства: Курс лекцій. Ж., 1998; Фольклорна практика: Навч. посіб. Ж., 1999; Сучасний літературний процес: Програма і матеріали спецкурсу. Ж., 1999; Зародження української літератури. Ж., 2001.
Автор понад 350 наукових публікацій (з них — 3-томне видання вибраних студій «Літературна медієвістика», 23 монографії, 38 навчальних посібників для студентів та вчителів, решта — статті в українських та закордонних виданнях). Наукову діяльність П. Білоус поєднує із художньою творчістю. Він — автор 15 поетичних збірок, 10 прозових книг.
Григорій ЦИМБАЛЮК
Український письменник, член Національної спілки письменників України.
Григорій Миколайович є учасником Антитерористичної операції на Донбасі, добровольцем вирушив на східний фронт.
Почав писати автор у середині 90-х років. Публікував твори у різних антологіях, літературних журналах та газетах. Зокрема, його новели друкувалися у таких виданнях, як «Квіти в темній кімнаті», «Вечеря на дванадцять персон», а також на сторінках «Кур’єра Кривбасу». Є головним редактором журналу «Світло спілкування»
Видані твори:
2003 — «Ціна печалі»
2007 — «Прелюдія фіналу» (щоденниковий роман)
2008 — «Канчук для баніта»
2010 — «Акорд»
2011 — «Іпостасі»
2014 — Лицар нескореного духу: спогади про Євгена Концевича.
Вікторія ДІЛАЙ
Відома письменниця та культурна діячка, яка зробила значний внесок у літературу. Вікторія оцінюватиме роботи наших талановитих учасників, і ми впевнені, що її професіоналізм та досвід стануть цінним надбанням для нашого марафону.
Авторка Вікторія Ділай – бібліотекарка, молода мама, засновниця та головна редакторка Першої онлайн-радіостанції аудіокниг в Україні SLÚHAVKA, яка є інформаційним партнером нашого Літературного марафону “Відсіч” уже другий рік поспіль.
Перша аудіоказка авторки «Різдвяний подарунок» – історія про святвечірню магію людяності й віри вийшла на платформі аудіокниг АБУК та присвячена пам’яті бабусі Паремон Ганни Іванівни.
Ольга БОРТНІКОВА
Поетка, журналістка, комунікаційниця. Членкиня ЖОО “Національна спілка письменників України”. Переможниця Відсіч. Літературний марафон у 2023 році в спеціальній номінації від партнерів Марафону SLÚHAVKA Перша в Україні онлайн радіостанція аудіокниг.
Ольга Бортнікова родом із селища Пулини Житомирської області. Працювала головною редакторкою газети «Вісті» упродовж 15 років, була редакторкою сайту Pulyny.news. Членкиня Національної спілки журналістів України.
З початком повномасштабної війни долучилася до громадського сектору, волонтерської діяльності, продовжуючи журналістську справу.
Лауреатка літературної премії ім. Василя Земляка, премії ім. П. Куліша, Поліської відзнаки «Срібна вежа» в номінації «Засоби масової інформації», конкурсу на кращу публікацію в місцевій пресі (Польща), багатьох всеукраїнських літературних конкурсів. Учасниця мистецьких проєктів про війну.
Авторка поетичної збірки «Душа, окрилена любов’ю» (2006), прозових книг: «Подорож в інший світ» (2019), «Лавандова кава» (2021), редакторка і співавторка книги новел «Життєві перехрестя» (2021), книги поезій і фото «Життя vs війна» та збірки “Бронежилет для України” (2023).
Василь ВРУБЛЕВСЬКИЙ
Письменник, журналіст, видавець, громадський діяч. Директор Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ольжича.
Член Асоціації українських письменників (1997) та Національної спілки письменників України (2003). З травня 2004 по травень 2007 року – голова Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України. Лауреат літературної премії ім. Бориса Тена.
Як прозаїк дебютував у 1984 році. У його творчому доробку – книги прози «Замах на генсека» (1992), «Сім історій» (1993), «Тріщини» (1998), «Нардепка» (2004), «Кава-сутра. В обіймах імператриці» (2006), «Мертвому півню фагот не потрібен, або Каїруанські хроніки» (2015) та 4-томне зібрання творів (2017), п’єси та поетичні збірки.
За п’єсами В. Врублевського у Житомирському академічному театрі ім. І. Кочерги поставлено вистави «Хід конем» (2015, режисер Н. Тімошкіна) та «Театральний гамбіт» (2016, режисер Н. Тімошкіна), «Русалонька» (2018, режисер Н. Тітушка).
У «Театрі на Новому бульварі» (Житомир) – «Діло житейське» (2017, режисер Г. Артеменко), «Кава-сутра» (2017, режисер Г. Артеменко).
За перекладами В. Врублевського у Житомирському облмуздрамтеатрі ім. І. Кочерги здійснено постановки: «Тінь» за однойменною п’єсою Є. Шварца (2005, режисер Н. Тімошкіна), «Аделаїда» Є. Унгарда (2006, режисер В. Карпенко), «Між небом і землею» І. Афанасьєва (2006, режисер Н. Тімошкіна), «Стрибок з третього поверху» за п’єсою-монологом Я. Пулинович «Наталчина мрія» (2011, режисер Г. Артеменко), «Жінка в стилі джаз» В. Дяченка (2013, режисер Н. Тімошкіна), «Зовсім інші» за твором Л. Герша «Ці волелюбні метелики» (2014, режисер П. Авраменко), «Смішні гроші» Р. Куні (2016, режисер П. Авраменко).
У «Театрі на Новому бульварі» (Житомир) – «Наталчина мрія» Я. Пулинович (2015, режисер Г. Артеменко), «Три Тетяни» В. Зуєва (2016, режисер Г. Артеменко).
У доробку Василя Врублевського понад сотня літературознавчих статей, рецензій, краєзнавчих розвідок, опублікованих у періодичних виданнях, часописах, збірниках та антологіях.