До 185-річчя творця Державного Гімну України Павла Чубинського

27 січня 2024 року виповнюється 185 років від дня народження великого сина України, автора слів національного гімну Павла Чубинського. Павло Платонович – відомий вчений-етнограф, поет і журналіст, юрист, активний діяч українського національного руху на Правобережній Україні.

Слова гімну автор написав у 1862 році. А композитор Михайло Вербицький наступного року поклав поезію на музику. Пісня «Ще не вмерла України і слава, і воля» швидко стала символом звитяг українського народу, його змагань за незалежну, самостійну державу в різних національно-патріотичних осередках, зокрема й у військовому формуванні Українських Січових Стрільців. І коли революційно-визвольний рух увінчався проголошенням 22 січня 1918 року соборної Української Держави, уряд Української Народної Республіки затвердив «Ще не вмерла Україна» державним гімном. Відтоді урочисті загальнодержавні заходи розпочинаються і закінчуються виконанням Державного Гімну України. З нагоди відзначення 185-річчя від дня народження Павла Чубинського для учнів ліцею №25 бібліотекарі провели інформурок «Творець Державного Гімну України». Діти дізналися про шлях українського гімну від ХІХ століття до сьогодення, про життя і творчість автора, відповідали на запитання вікторини, а також, співаючи гімн, висловлювали віковічні прагнення нашого народу «Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля».

#твоя_бібліотека запрошує до перегляду книжкової виставки “Павло Чубинський: енциклопедист народного життя”, що розміщена на вулиці Михайла Грушевського, 9

Anna Bohaichuk
Author: Anna Bohaichuk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *