Інтерактивне заняття з елементами тренінгу “Засвіти кольори”

Сьогодні, 4 січня, відзначається Всесвітній день азбуки Брайля, започаткований на честь дня народження винахідника шрифту для незрячих Луї Брайля. У дитинстві він втратив зір, проте адаптувався до нового способу життя й створив відому на весь світ систему – шрифт Брайля. До Всесвітнього дня абетки Брайля бібліотекарі провели для читачів інтерактивне заняття з елементами тренінгу.

Під час  виконання одного із завдань учасників заходу запросили у подорож сторінками книги іспанської авторки Менени Коттін та ілюстраторки Росани Фаріа «Чорна книга кольорів».

Це історія про те, як навчитися «бачити» кольори із заплющеними очима. Книжка зроблена шрифтом Брайля, її доповнюють тематичні ілюстрації, які ледь вловимі для ока читача. Заплющивши очі, діти спробували відчути усі барви світу в новий, незвичний спосіб, як його відчувають люди з вадами зору. Читачі дізнались, що жовтий колір –найм’якший, зелений – кислуватий, чорний – колір над усіма кольорами, м’який, як мамині коси. Завдяки рельєфним ілюстраціям діти побачили чорно-білу веселку, яка несподівано виграє барвистими кольорами.

Це унікальне видання містить абетку українського шрифту Брайля, тож кожен охочий може спробувати опанувати ще один спосіб комунікації.

Заняття провели в інклюзивній кімнаті бібліотеки. Тут є адаптовані репродукції Казимира Малевича текстури кольорів шрифтом Брайля.

Anna Bohaichuk
Author: Anna Bohaichuk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *