Сьогодні – надзвиЧАЙний день!

Ви знаєте, що 15 грудня – це Міжнародний день чаю?

Це свято було започатковано Організацією Об’єднаних Націй, щоб вшанувати довгу історію, культурне і економічне значення чаю в світі, а також важливу роль, яку він відіграє в розвитку сільських районів, усуненні бідності і забезпеченні продовольчої безпеки в країнах, що розвиваються.

Чай – це не тільки смачний і корисний напій, але й джерело доходу для мільйонів людей, які займаються його вирощуванням і переробкою. Чай також має багату культурну спадщину, яка відрізняється в різних куточках планети.

За легендою, чай був випадково відкритий китайським імператором Шень-Нуном близько 2737 року до н.е., коли листки чайного куща впали в горщик з киплячою водою. Імператор спробував напій і знайшов його приємним на смак і ароматом. З того часу чай почав поширюватися по Китаю, а потім і по всьому світу. Першими європейцями, які познайомилися з чаєм, були португальці, які торгували з Китаєм у XVI столітті. Вони привезли чай до Європи, де він став популярним серед аристократії. У XVII столітті чай потрапив до Англії, де виникла традиція пити чай о п’ятій годині. У XVIII столітті чай став одним з найбільш затребуваних товарів на світовому ринку.

Види чаю. Чай можна поділити на п’ять основних видів: зелений, чорний, білий, улун і пуер. Всі вони виробляються з листків одного рослини – Camellia sinensis, але відрізняються за способом обробки.

  • Зелений чай – це чай, який не піддається окисленню, тобто процесу, коли листки темніють і змінюють смак під дією кисню. Зелений чай зберігає свій світлий колір і свіжий аромат. Він має багато антиоксидантів, які допомагають покращити здоров’я і запобігти захворюванням. Зелений чай можна заварювати кілька разів, кожен раз отримуючи новий смак.
  • Чорний чай – це чай, який повністю окислюється, тобто проходить найбільшу переробку. Чорний чай має темний колір і насичений смак. Він має багато кофеїну, який додає енергії і бадьорості. Чорний чай можна пити з молоком, лимоном, цукром або спеціями. Білий чай – це чай, який майже не піддається обробці. Білий чай збирають з наймолодших і найтонших листків і бруньок, які мають білий пух.
  • Білий чай має світлий колір і делікатний смак. Він має найбільше антиоксидантів серед усіх видів чаю і дуже корисний для здоров’я. Улун – це чай, який частково окислюється, тобто знаходиться між зеленим і чорним чаєм.
  • Улун має жовтувато-коричневий колір і фруктово-квітковий смак. Він має багато поліфенолів, які допомагають регулювати роботу серця і судин. Улун також можна заварювати кілька разів.
  • Пуер – це чай, який ферментується, тобто проходить додаткову обробку після окислення. Пуер має темно-коричневий або чорний колір і насичений землянистий смак. Він має багато микроорганiзмiв, якi полiпшують травлення i очищують органiзм вiд шкiдливих речовин. Пуер можна зберiгати довго i вiн стає кращим з часом.

Завітайте у бібліотеку та оберіть незвиЧАЙні книжечки, прочитайте їх та насолоджуйтесь!

Anna Bohaichuk
Author: Anna Bohaichuk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *