Вечорниці з літературним шармом

Літературно-мистецькі вечорниці «У небо, Калито! У небо!» пройшли в Житомирський обласній бібліотеці для дітей та юнацтва.

У затишному залі здобувачі освіти 7 класу ліцею №12 м.Житомира ім.С.Ковальчука занурились у світ українських звичаїв і традицій. В інтерактивній формі згадали: що таке вечорниці та досвітки, що вдавнину робила молодь на день Андрія, що таке Калита.

Організатори запропонували учням відтворити основні елементи вечорниць. Поки хлопці «робили збитки» у бібліотеці, встигнувши попереставляти книжки, дівчата сховали святковий корж — Калиту. А отримати дозвіл її знайти хлопцям було ой як не просто! Вони і небилиці розповідали, і намагались її викупити різними речами, і навіть дівчатам хустки зав’язували. Зрештою, дозвіл отримали та Калиту знайшли. З побажаннями злагоди, миру, багатства та солодкого життя, помазали її медом та посипали маком. За червону стрічку підв’язали, підняли вгору та розпочали грати у «Калиту». Хлопець з коржем — пан Калетинський, а той, що їде верхи на коцюбі — пан Коцюбинський. За стародавнім звичаєм привітались, але… не були б вечорниці в бібліотеці! Традиційні загадки замінили на літературну вікторину «Письменники Житомирщини»,  учні відкрили для себе імена письменників-сучасників, згадали видатних літераторів краю, і після  правильної відповіді, кусали Калиту.

Святкові вечорниці закінчились пригощанням Калитою, спільною фотосесією та передбаченнями із солодким подарунком.

Захід організувала та провела заступниця голови ГО «ЛА ДА», молодша наукова співробітниця Житомирського обласного літературно музею Людмила Заліщук та бібліотекарі Житомирської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва.

Anna Bohaichuk
Author: Anna Bohaichuk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *