Безцінний дар – зір

До Всесвітнього дня зору, який щорічно відзначається 12 жовтня під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я, працівники бібліотеки спільно з Житомирський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики Житомирським обласним інформаційно-аналітичним центром медичної статистики провели зустріч з першокурсниками Відокремленого структурного підрозділу “Фаховий коледж будівництва, архітектури і дизайну Поліського Національного університету».
Спікером зустрічі була Світлана Корбутяк, лікар-офтальмолог дитячого отоларингологічного відділення КНП «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» Житомирської обласної ради.
Пані Світлана розповіла про таке:
  • чому зір є найважливішим органом чуттів;
  • як влаштоване наше око;
  • які таємниці приховує цей орган.
Ми всі проводимо багато часу перед моніторами, екранами, користуємося технічними засобами, що втомлюють наші очі. Лікар зупинилася на важливості вправ для відпочинку очей. Серед них такі:
1. Міцно заплющити очі на 3-5 секунд, потім розплющити їх. Повторити 6-8 разів.
Вправа зміцнює м’язи повік, розслаблює м’язи очей і покращує їх кровопостачання.
2. Швидко моргати протягом 15 секунд. Повторити 3-4 рази.
Вправа покращує кровообіг м’язів очей.
3. Заплющити очі і масажувати повіки круговими рухами пальця протягом 1 хвилини.
Вправа розслаблює м’язи очей, покращує кровопостачання.
Обговорили також і питання про надання допомоги людям зі слабким зором та незрячим. Для цієї категорії у нашій державі створені школи, де діти навчаються за спеціальними підручниками, освоюють навички роботи на комп’ютерах, використовуючи при цьому спеціальну клавіатуру.
Око є найважливішим серед усіх органів чуття, тому його треба берегти. Недарма в народі кажуть: «Бережи, як зіницю ока».
БЕРЕЖІТЬ СВІЙ ЗІР!
БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ І СВОЇХ БЛИЗЬКИХ!
БУДЬТЕ ЗДОРОВИМИ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *