Творче намисто «Я наповню дитячі серця тим, що скарбом у них проросте» (до 75-річчя письменниці Марії Зіновчук)

У стінах Житомирської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва відбулася.
Ця надзвичайно працьовита жінка невтомно дарує своєму читачеві нові твори. У її поезії та прозі кожен, як дорослий так і юний читач, знаходить щось своє, рідне, близьке, знайоме. Її твори – це зізнання в любові Україні, рідному краєві, його людям. Адже вище любові в світі немає нічого!
Пані Марія презентувала свою нову книгу «Гей літа, Орел» про українського повстанця отамана Орла (справжнє ім’я – Яков Гальчевський). Присутні мали змогу почути вірші у виконанні авторки. Поезії нашої земляки читали й бібліотекарі.
Лунали пісні на вірші Марії Зіновчук у виконанні Лариси Бойко, авторки і виконавиці власних пісень, лауреата премії імені Лесі Українки.
Інструментальні композиції на виготовлених власноруч музичних інструментах виконав музикант-мультиінструменталіст, артист Фольклорного ансамблю національного обряду «Родослав» Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера Валерій Березовський. Пісенний дарунок пані Марії і всім присутнім зробила і Галина Калина, авторка та виконавиця власних пісень.
Нещодавно Марія Зіновчук стала членкинею Національної спілки письменників України. Очільниця Житомирської обласної організації НСПУ, в.о. директора Житомирської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва Світлана Гресь (Штатська) подякувала пані Марії за багаторічну активну творчу працю, зокрема, прекрасні твори для дітей.
Нині у доробку письменниці 30 книг, тисяча віршів. За активну громадську діяльність, роботу з молоддю та за літературну творчість Марія Зіновчук нагороджена найвищою відзнакою Житомирської районної ради «Честь і слава Житомирського району».
Про значення творчості Марії Зіновчук для української літератури сказав заслужений журналіст України, голова Житомирського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Святослав Васильчук та вдячні читачі.
Сама ж пані Марія розповіла про унікальне видання – книгу «Мамина пісня». Марія Пилипівна зібрала зошити, блокноти своєї мами Катерини Климівни, в яких та записувала пісні, і видала збірку текстів 400 українських народних пісень, популярних на Житомирщині у ХХ ст.

Книги Марії Зіновчук користуються великою популярністю серед читачів. Вони чекають на вас на поличках #твоєї_бібліотеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *