Через терни до зірок

#Твоя_бібліотека продовжує зустрічати в своїх стінах талановитих людей. Вчора житомирян та гостей міста своєю творчістю зігрівала самобутня авторка з Хорошева Марія Чепель.

Назвою зустрічі авторка спільно з модераторкою вечора Євгенією Юрченко обрали слова “Через терни до зірок”. Таку назву має одна з книжок пані Марії. На початку зустрічі авторка зауважила, що в житті кожен іде своїм тернистим шляхом, але дорогу подужає той, хто йде. У цих словах і доля самої авторки. Адже її виховувала мама одна. І передала дітям таким заповіт: нікому не робити зла, завжди робити так: хто до тебе з каменем – ти до того з хлібом.

Пані Марія пише казки, гуморески, новели, твори як для дітей, так і для дорослих. Вона перекладає з польської мови та пише польською. Нині виливає власні переживання в творах про сучасні тяжкі часи в Україні.

Зізнається, що любить життя, діставатися до глибин істини, пізнаючи світ. Її цікавить історія рідної Хорошівщини.

Пані Марія подякувала всім гостям, хто завітав на зустріч і зізналася, що її найбільше окриляє те, що нею пишаються її діти. Майстриня слова повідала, що є “людиною з особливими потребами” і зауважила, що її потреби такі ж, як і у всіх – жити і радіти життю.

Пані Марію надихають сильні творчі жінки – Леся Українка, Ліна Костенко. Марія Чепель і сама є джерелом натхнення для тих, хто її знає і шанує її творчість.

Розпочалася зустріч з виступу соліста Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера, викладача музичної школи “Смолянка” Дмитра Гончарука.

Редакторка газети “Прапор” Галина Мінялук подякувала всім, хто організував цю довгоочікувану зустріч.

З вітальним словом до Марії Чепель звернулися і Лілія Ковальчук, очільниця Хорошівської літературної студії “В Горошках”, і Валентина Лисюк, директорка Хорошівської центральної бібліотеки.

Привітала гостю й в.о. директора Житомирської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва, очільниця Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України Світлана Гресь (Штатська). Вона побажала Марії Чепель не зупинятися на досягнутому і йти вперед; наголосила, що сьогодні особливо важливо підтримувати українську культуру, її найкращих представників.

Творчість Марії Чепель випромінює любов до життя, до діток, до всіх людей.

Її твори сьогодні звучали у виконанні бібліотекарів Олени Іщук, Наталії Нетрибійчук, Євгенії Юрченко, і самої авторки, студента Житомирського агротехнічного коледжу Артема Сергієнка, випускниці Житомирського обласного спортивного ліцею Аліни Юрченко, сина авторки Валентина Чепеля.

Пані Марія, за її словами, прагне подарувати кожному сонце в душу. І ця місія відчувається як у її творах, так і у спілкуванні з нашою талановитою землячкою. Бажаємо їй наснаги та натхнення, подальших творчих звершень, міцного здоров’я, миру, нових шанувальників її світлої творчості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *