Книжковий Арсенал

У столиці триває XI Книжковий Арсенал. У перший день наймасштабніший книжковий форум країни відвідали Президент України Володимир Зеленський та Перша леді Олена Зеленська. А сьогодні до всеукраїнського зібрання книголюбів долучилися й представники Житомирської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва спільно з колегами – працівниками культури Житомирщини. Як наголосив Президент України, дуже важливим є той факт, що в країні, де триває жорстока війна, тисячі людей прийшли на мистецький фестиваль, аби підтримати видавців і авторів, а отже, свою культуру, підтвердити свою ідентичність.

“За цю країну ми боремося: країну, у чиєму арсеналі книга – як зброя й водночас як найбільша цінність. Таку країну не переможе ніхто”. На цьому ж постійно наголошує і очільниця Житомирської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва Світлана Гресь, резюмуючи: в наш непростий час особливо важлива підтримка української культури як рушійної сили розвитку держави. Пригадується історія з життя прем’єр-міністра Великобританії Вінстона Черчиля, яка вже стала класикою.

Під час Другої світової війни йому принесли на розгляд бюджет країни. Прочитавши документ, Черчиль спитав:

– А де ж видатки на культуру?

– Війна йде, яка культура?!

– Якщо нема культури, тоді навіщо ми воюємо? – здивувався прем’єр-міністр.

Тож Книжковий Арсенал і інші культурні форуми нашої країни ще і ще раз підтверджують важливість особливої уваги до розвитку культури як основи «м’якої сили» Української Держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *