День народження Жуля Верна

Сьогодні день народження легендарного французького письменника Жуля Верна!

Протягом усього життя він мав велику пристрасть до подорожей і став кумиром мільйонів читачів, змусивши цілі покоління мріяти про пригоди.  Більшість фантастичних речей, про які він писав у своїх книгах, були пізніше винайдені або відкриті людством.

#твоя_біліотека_пропонує

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ЖУЛЯ ВЕРНА:

– Народився майбутній письменник 8 лютого 1828 року в  сім’ї адвокатів. Жуль був найстаршим із п’яти дітей. Він міг стати юристом, якби дослухався до своїх батьків. Але його захоплення творчістю підтримав сам Олександр Дюма, запропонувавши Вернові випробувати себе в літературі.

– У 11-річному віці майбутній письменник вперше спробував вирушити в подорож. Він втік з дому, записався юнгою на корабель, що прямував до Індії. Батьки вчасно стали йому на заваді.

– Жуль Верн упродовж більшої частини життя подорожував. Отримані враження давали йому натхнення для творчості.

– Він був прийнятий до складу Географічного товариства Франції, хоч і не був вченим.

– Згодом письменник придбав одну за одною цілих три яхти, на яких можна було перетнути навіть Атлантичний океан.

– У романі “Париж в ХХ столітті” Жюль Верн передбачив появу відеозв’язку, факсу, телебачення і  електричного стільця. Але видавець повернув автору рукопис, обізвавши його “ідіотом”.

– Марко Вовчок, видатна українська письменниця, була особисто знайома з Жулем Верном. Французький майстер пера надав їй виняткове право перекладати свої твори.

– Жуль Верн міг писати понад п’ятнадцять годин поспіль, не виходячи з кабінету.

– Через цукровий діабет письменник незадовго до смерті втратив зір. Але продовжував писати, диктуючи свої твори помічникам.

– Організація ЮНЕСКО проводила дослідження і з’ясувала, що книги Жуля Верна побачили світ 148 мовами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *