Віртуальна книжкова виставка «Будь на хвилі – читай!»

Нині в Україні книг, адресованих молоді, щоразу більшає. Не бійтеся нових імен, відкладіть хоча б раз на місяць убік читану-перечитану книжку чи перекладені видання та прочитайте нові повісті українських авторів. На їхніх сторінках вас чекають сучасні характери та сучасний світ, бо лише він насправді належить вам.

Книги знаходяться у фондах бібліотеки за адресою: вулиця М. Грушевського, 9.

 

Бенза С. Назустріч собі: оповідання / С. Бенза. – Київ: Академія, 2021. – 160 с.

Основу цієї книги складають шість захопливих – драматичних і ліричних дівчачих історій. А історій дівчат без хлопців не буває. Герої оповідань випробовують усе, що відкриває життя, наражаються на жорсткі обставини  й отримують сильні удари. Такий шлях вони долають, йдучи назустріч своїй долі. Вони наївні й раціональні, закохані й розчаровані, романтичні й цинічні. До цих історій велика довіра – можливо тому, що авторка оповідань ще недавно була їхньою ровесницею.

 

Бічуя Н. Звичайний шкільний тиждень / Н. Бічуя. – 2-е вид., перероб. та допов. – Львів : Апріорі, 2021. – 224 с.

Труднощі, з якими зіштовхнуться школярі на порозі дорослого життя, у пору гартування характеру, – основна тематика повістей «Яблуня і зернятко» та «Звичайний шкільний тиждень» відомої письменниці Ніни Бічуї. Авторка не підказує читачам, як вирішити ту чи іншу проблему; розповіді у повістях побудовані так, щоб читач співпереживав героям, розчинявся в описаних подіях і ніби сам брав участь у пошуку виходу зі складних ситуацій. Повісті змальовують непрості стосунки старшокласників між собою, з учителями і своїми батьками.

 

Бурлака О. Поцілунок був не останній : повість / О. Бурлака. – Київ : Академія, 2019. – 160 с.

Через непрості обставини в сім’ї Льоля змушена перейти з престижного ліцею у звичайну школу на околиці міста. Клас зустрів її непривітно, а зграя зухвалих хлопців, від яких усі потерпають, жорстоко знущається з неї. Миритися з цим Льоля не може й оголошує зухвальцям війну, а згодом закохується в одного з них.

 

Бурлака О. Розірваний кадр: повість/ О. Бурлака. – Київ : Академія, 2020. – 160 с.

Філ – фанат екстриму і крутий руфер . Ще трохи, і він стане топовим блогером, матиме солідний кеш, якого вистачить на забаганки його дівчини Барбі й на те, щоб піти від батьків.

Популярність – це круто, драйв – понад усе. Так вважав Філ, доки не зустрівся із життям і смертю по-справжньому. Саме тоді герой повісті зрозумів, що гра в закоханість дуже далека від кохання.

 

Гридін С. Дорослі зненацька: повість/ С. Гридін. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. – 144 с.

Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те, що інколи хлопцеві бракує батька, який залишив сім’ю, коли Тимко був ще зовсім малим, він намагається не кидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій Юлі доводиться швидко подорослішати і взяти на себе відповідальність за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина.

 

Гридін С. Незрозумілі : повість / С. Гридін. – Київ: Академія, 2017. – 128 с.

Шлях і досвід юного героя цієї повісті Сашка Головка сповнений драматичних напружень, неординарних пригод і щемливих переживань. Але  хлопець зумів здолати свої проблеми. Батько почав спілкуватися з ним, як з дорослим. З найкращим другом Ромкою Мельниковим вони помирилися, а кохана дівчина Орися почала ставитись до нього по-іншому.

Можна витерпіти безвихідь і дочекатися, здавалося б, недосяжного кохання, якщо бути справжнім, мати друзів і сміливість їх захистити.

 

Перше побачення: прозобукет / [В. Макарик, М. Гайдамака, В. Ситнік та ін.]. – Київ : Академія, 2018. – 144 с.

Дана книга – це збірка оповідань про дівчат і хлопців, які живуть в очікуванні першого побачення, готуються до нього та відчайдушно йдуть йому назустріч. У героїв оповідань – свої драми. Вони дивуються собі, шукають себе й відчувають велику потребу відпустити на волю власні почуття. Це розповідь про відкриття та курйози, які наздоганяють молодих людей і змінюють їх життя.

 

Рижко О. Ужалений зрадою : повість / О. Рижко. – Київ : Академія, 2020. – 144 с.

Це історія про хлопця Дена зі складним характером, у якого дуже непростий період в житті: втрата лідерства в компанії, зрада коханої й кращого друга, зламана щелепа, конфлікти з батьками і море незрозумілих ситуацій. Ще й психологові про це все потрібно розповідати.

А життя підкидає все нові й нові випробування. Ден опиняється в центрі змови. Його шантажують, йому погрожують тюрмою. У цій напрузі він пише мейли на неіснуючу адресу й одного разу отримує відповідь…

 

Рижко О. Знає тільки Мару: повість / О. Рижко. – Київ : Академія, 2018. – 128 с.

          Таємниче міське підземелля спокушує кількох хлопців на нічну екскурсію. Їхні наївні очікування романтичних пригод і вражень майже відразу були розтрощені вщент – вони опинилися у смертельній пастці. Безвихідь жорстоко випробовує і розкриває сутність кожного з них. Кожен поривається збагнути себе. Кожен хоче стати іншим.

 

Чернієнко Ю. Помста: повість / Ю. Чернієнко. – Київ: Академія, 2018. – 180 с.

Вона мріяла знайти друзів. Її серце шукало кохання. А її дні були переповнені сльозами від пережитих знущань. І настала мить, коли Міра наважилася помститися тим, хто не давав їй змоги бути собою. Такою рішучою її ніхто не знав.

Міра, про яку в класі згадували хіба для того, щоб познущатися, змусила всіх пережити страх останніх хвилин життя. Кожного вжахнула її відчайдушність у бажанні виконати вирок. Але то був вирок і для дівчини теж. Одночасно  –  і шанс на життя.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *