Запрацював розмовний клуб «Українська на часі»

Бажаєте спілкуватися мелодійною літературною українською мовою? Ми вам допоможемо! Наші бібліотекарі спільно з волонтерами БФ “Справжні українці” організували розмовний клуб “Українська на часі”. Навчання проводить Галина Гримашевич, завідувач кафедри української мови та методики її навчання Житомирського державного університету імені Івана Франка, доцент, кандидат філологічних наук.

На першу зустріч до розмовного клубу завітали не лише житомиряни, а й переселенці з півдня та сходу України. Усі вони наголошували, що мають бажання говорити українською літературною мовою.

Майже всі учасники клубу розповіли, що виросли в російськомовному середовищі. До 24 лютого всі вони спілкувалися російською і лише зараз усвідомили, що українська мова є фундаментом існування України. В цьому їх підтримала і спікерка розмовного клубу Галина Гримашевич.

Присутні розповідали про себе, висловлювали побажання щодо тем, які варто було б розглянути на найближчих засіданнях.

Галина Гримашевич пояснила присутнім сучасні мовні тенденції щодо змін у правописі. Порадила, як побороти страх при вивченні української, як уникнути суржику. Цікавою для присутніх була і розповідь про видатного українського поета і перекладача “Енеїди” та “Одісеї” Гомера, нашого земляка Бориса Тена.

Учасники клубу збираються щочетверга о 17:00 в бібліотеці на Грушевського, 9. Записатися можна за телефоном: (068) 001 25 11

Ласкаво запрошуємо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *