Антисуржик

Сьогодні заняття з української мови розпочалося з традиційного – перевірки домашнього завдання. Учні повинні були підготувати розповідь на тему «Становлення української мови в історичному аспекті». Оскільки тема цікава та актуальна, тому розповідь вийшла жвавою та пізнавальною. І плавно підійшли до вивчення нового матеріалу «Антисуржик».

Суржик давно став частиною нашої культури: від артистів, через літературу, до кіно. Тому вчителям української мови варто прийняти той факт, що абсолютно уникнути суржику — неможливо. Проте не варто плутати мовні покручі та незнання мовних правил.

Як сказав Микола Вінграновський: «Суржик – це російсько-український огризок», тому учні знаходили помилки у своєму мовленні і надалі намагатимуться їх уникати.

Розібрали топ-10 слів антисуржика, тепер не будемо вживати слова «тіпа», «вродіби», «фонарик», «самий кращий», а натомість говоритимемо «буцімто», «нібито», «ліхтарик» та «найкращий». На музичній павзі редагували пісню Кузьми Скрябіна «Маршрутка».

На завершення перевірили свої знання у тестовому завданні «Чи правильно ми говоримо?». У результаті отримали 8 балів із 10.

Чекаємо вас на наступній зустрічі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *