2022 рік у Житомирській області оголошено Роком Івана Огієнка

2022 рік у Житомирській області оголошено Роком Івана Огієнка
українського науковця, політичного, громадського і церковного діяча.

В рамках відзначення 140-річчя з дня народження Івана Огієнка, Департамент культури, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації спільно з громадською організацією «Молодіжний інтеграційний центр» запросив взяти участь в історичній вікторині «Життєвий шлях Івана Огієнка» школярів старших класів та студентську молодь.

Захід відбувся у Молодіжному просторі «Ідея-клуб» Житомирської обласної бібліотеки для дітей. Від спікера історичної вікторини Дмитра Ткачука, голови ГО «Молодіжний інтеграційний центр», учасники дізналися про маловідомі факти з життя нашого земляка та взяли участь у краєзнавчій грі «Мандрівка Житомирщиною».

Переглянути презентацію про Івана Огієнка можна 👉 тут.

Довідково


Іван Огієнко народився 14 січня 1882 року в Брусилові на Житомирщині. Він відомий як ініціатор створення Українського народного університету та Кам’янець-Подільського державного народного університету (зараз Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка), ректором якого він був. В уряді Директорії діяч перебував на посадах міністра освіти, міністра віросповідань.

Людина енциклопедичних знань, І. Огієнко зробив потужний внесок у мовознавчу сферу, зокрема започаткував вивчення студентами історії української мови, досліджував лексикологію і фразеологію, граматику і стилістику сучасної української мови, значну увагу приділяв питанням старослов’янської мови. Огієнко також добре відомий своїми працями про українську історію, культуру, релігію. Окрім того, саме він ініціював звернення до Константинопольського Патріарха про надання Українській православній церкві автокефалії, що зібрало кілька тисяч підписів. Іван Огієнко також переклав Біблію на українську мову.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *