«Малечі про інтимні речі»

Сексуальне виховання – чи потрібне воно? З чого починати? Коли? Чи можуть розмови з дитиною про секс призвести до раннього сексуального досвіду?

Так багато запитань… Та й відповідей багато, але батьки не завжди можуть їх прийняти. Адже набагато легше статеві органи назвати «пі-пі». Ми так звикли, навіщо щось змінювати?

У 10 років дитині дати книгу про сексуальну освіту соромно. Та й навіщо? Рано ж ще!

Навіщо?

Сімейний та дитячий психолог Антоніна Оксанич у своїй статті «Інтимність та безпека. Як говорити з дітьми про “це”?» зазначає, що під час сексуального виховання ми ставимо за мету:

  • зменшення сексуального насильства серед дітей;
  • формування здорової самооцінки та поваги до кордонів свого тіла та інших людей;
  • виховання відповідального ставлення до свого життя та здоров‘я коханої людини.

З чого почати?

Перш за все вчимо дітей основам гігієни, називаючи статеві органи. Тоді вони будуть сприймати ці слова як природні і нормальні.

Навіщо? Правильні назви статевих органів допомагають дитині уникнути насильства.

Дослідження 1995 року показало, що деякі сексуальні злочинці уникають дітей, які знають правильні назви своїх статевих органів: це говорить про те, що такі дівчатка і хлопчики вже отримали правильну інформацію щодо сексуальності та безпеки. А значить – ними складніше маніпулювати.

Коли вже пізно?

Чи можете ви проконтролювати все, що дивиться ваша дитина на комп’ютері? На своєму телефоні? А на телефоні друга? Яке уявлення у неї складеться після переглядів певних відео? Наші діти тісно пов’язані з оточуючими і ми не можемо закрити їх від світу. Щоб захистити – маємо інформувати!

Ви знаєте, що в 9 років уже можуть бути перші менструації? До цього віку обов’язково мають бути проінформовані як дівчатка, так і хлопчики! Адже, якщо не знати, то кров на штанцях – це страшно!

Сексуальне виховання – це важливо! Статистика підтверджує, що знання оберігають дитину від ризикованих дій та вчать поважати та захищати свої кордони.

У нашій бібліотеці ви можете почитати книги, які допоможуть знайти відповіді на ваші питання та питання ваших дітей.

Для більш детальної інформації батьки можуть звернутися на сайт інформаційно-ресурсного центру «Дитинство без насильства».

Editor
Author: Editor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *