Мистецький круглий стіл «Там інший світ і інше небо: Україна – Японія»

Мистецький круглий стіл з нагоди десятої річниці аварії на Першій Фукусімській АЕС «Там інший світ і інше небо: Україна – Японія» об’єднав друзів з далекої Японії та партнерів бібліотеки.

Відбулось діалогове коло «Чорнобиль і Фукусіма: дві катастрофи, одна трагедія» з Євгенією Дончевою, директором благодійного фонду «Заложники Чорнобиля» та представниками префектури Фукусіма, жителями міста Одака та міста Мінамісома, членами Асоціації «Чорнобиль – Тюбу», міста Нагоя, префектури Айчи.

Згадували про трагедію Чорнобиля і Фукусіми в контексті небезпек та викликів ХХІ століття. Говорили про мистецтво, яке долає кордони і робить країни близькими і зрозумілими одна одній. На презентаційному майданчику «Творчий рушник від Житомира до Японії» можна було побачити роботи дітей, виконані у різноманітних японських техніках. Їх представили Катерина Дацун, художниця і викладач гуртка «Юний дизайнер» Житомирського Центру творчості дітей і молоді та Житомирського фахового коледжу культури та мистецтв ім. І. Огієнка, та Андрій Маєвський, викладач гуртка «Оригамі» Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Бібліотекарі влаштували артпоказ унікальних книжкових та періодичних видань з фонду бібліотеки та творчих поробок та іграшок, виконаних читачами. Свою думку висловили у поетично-пісенному намисті «Коли до тебе Муза в гості завітає»» Світлана Смірнова, автор і виконавиця власних пісень та поетеса Марія Рудак.

Editor
Author: Editor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *