Чорні сторінки в історії України

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів.

Голодомор – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років, який увійшов в історію як геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом.

Цього року країна вдруге вшановуватиме жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями росії проти українців.

Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, стверджують: жива пам’ять надзвичайно важлива ; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

В пам’ять про цю трагічну подію в залах Обласної бібліотеки для дітей та юнацтва організовано виставку-скорботу “Чорні сторінки в історії України” та книжкову виставку “В пам’ять про Голодомор”. На виставках представлені документальні книги і статті про причини й наслідки трагедії Голодомору, спогади свідків тих жахливих подій та художні твори відомих українських письменників, в яких відбилися події Голодомору, страшне голодне лихоліття – «Жовтий князь» Василя Барки, «Марія» Уласа Самчука, “Тигролови”, “Сад Гетсиманський” Івана Багряного…

В бібліотеці було проведено історичну годину “Коли катом був голод”, на якій вшанували жертв голодоморів; історичну годину “Обід від Диявола”.

Голодомор – не історична минувшина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує нашу пам’ять .

Тож ми, українці, повинні пам’ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися!

#твоя_бібліотека_вшановує

#цілісталогорозвитку

#глобальнебачення

#IFLAClobalVision

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *