Великий байкар Микита Годованець

26 вересня мало б виповнитися 130 років від дня народження Микити Годованця – знаного байкаря, поета, перекладача. Він є автором понад 30 книг загальним накладом більше пів мільйона примірників. Його перу належать близько 600 оригінальних і 1000 перекладних байок. Твори Микити Павловича читають у світі болгарською, польською, білоруською мовами.

Сучасники шанують Микиту Годованця за те, що він суттєво розвинув жанр української байки, став її класиком – услід за Г. Сковородою, Л. Глібовим, Є. Гребінкою, Б. Грінченком. Чудовий знавець байки ще з античних часів, Микита Павлович остаточно прищепив її на український грунт, уміло й природно використовуючи народну мудрість, розвиваючи традиції українського фольклору. Журналістська діяльність Микити Годованця була пов’язана з редакцією Житомирської газети “Радянська Волинь”.

Письменник пережив сталінські репресії і переслідування. Його образ змальовано в повісті “За колискою сходить сонце” (1994) і романі “Довга дорога вночі” (1998) українського письменника Мар’яна Красуцького.

З 2004 року в Україні засновано літературну премію імені Микити Годованця у галузі літературної діяльності, популяризації української мови.

Усіх охочих ознайомитися з творчістю відомого байкаря запрошуємо в #твою_бібліотеку для перегляду виставки літератури “Великий байкар Микита Годованець”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *