ВІРТУАЛЬНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА «ЗИМОВІ ІСТОРІЇ З КНИЖКОВОЇ ШАФИ»

Зима – найкращий час для читання. На море не поїдеш, адже воно замерзло; у парк не підеш – примерзнеш до лави; годинами гуляти по вулицях не будеш – можна відморозити ніс. А от сісти з хорошою книжкою під ковдрою – саме те, що треба. Пропонуємо вашій увазі добірку зимових мастрідів, серед яких казки, легенди, фентезі. Чарівні історії обов’язково урізноманітнять ваші зимні вечори.

Книги знаходяться у фондах бібліотеки за адресою вулиця М. Грушевського, 9.

 

Люнде М. Снігова сестричка: Різдвяна історія / М. Люнде; пер. з норв. Н. Іванчук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 192 с.

Історія розповідає про 10-річного хлопчика на ім’я Юліан, для якого Різдво було найщасливішим періодом у році, коли прикрашають ялинку та запалюють вогні, повітря наповнюється запахом мандарин та пряників, а усіх жителів дому зігріває багаття в каміні. Однак, через горе в родині, Юліану здається, що всі наче забули про Різдво, допоки він не зустрічає Гедвіґ і його життя не змінюється.

 

 

 

Гофман Е. Т. А. Лускунчик і Мишачий король / Е. Т. А. Гофман; пер. з нім. Т. Гончарук. – Київ : Меджик букс, 2018. – 136 с.

Клара одержала від хрещеного на Різдво не надто цікавий подарунок – лускунчика у подобі іграшкового солдатика. Ще й, на лихо, він одразу зламався. Однак під час Різдва стаються справжні дива. Лускунчик оживає і мандрує з Кларою дивовижними країнами, даруючи дівчинці море яскравих вражень. А втім, насолоду від цієї казкової мандрівки з ілюстраціями Євгенії Гапчинської та доповненою реальністю отримає не лишень Клара, а й кожен маленький читач.

 

 

 

Найкращі різдвяні історії / пер. з англ. Д. Мурмуєнко. – Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2021. – 352 с.

«Найкращі різдвяні історії» – чудова збірка, у яку ввійшли казки найвідоміших дитячих письменників. Народні легенди й твори Ганса Крістіана Андерсена і Шарля Перро зустрілися для того, щоб подарувати хороший настрій читачам у всьому світі. Ви довідаєтеся, як сніговики готувалися до справжнього конкурсу краси, як Санта Клаус відпочиває після Різдва, а ельфи трудяться на іграшковій фабриці і ще багато-багато цікавого…

 

 

 

Старк У. Маленька книжка про любов : повість / У. Старк; пер. зі швед. Г. Кирпи. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 111 с.

Напередодні Різдва може трапитися чимало див. На головного героя Фреда чекає чимало омріяних подарунків. Навіть якщо тато на війні, не вистачає їжі й хлопець майже перед канікулами отримує догану від директора, все, чого він найбільше хоче, здійсниться…

 

 

 

 

Пратчетт Т. Батько Вепр : роман / Т. Пратчетт; пер. з англ. А. Коник. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 408 с.

Вепроніч – чарівний час, коли до всіх чемних дітей приходить добродушний товстун-веселун Батько Вепр. Він залазить у домівки через димар, залишає подарунки у панчохах, розвішаних на каміні, частується хересом і печивом та, звісно ж, примовляє «Хо-хо-хо!» Але цього року щось пішло не так… Подарунки розвозить семифутовий скелет із фальшивою бородою. Що ж трапилось? Навіщо Смерть узявся виконувати чужі обовʼязки? Куди подівся справжній Батько Вепр? І найголовніше – чи вдасться Смерті врятувати дух Вепро­ночі і зберегти віру людей у чудеса?

 

 

 

Марченко М. Місто Тіней : повість / М. Марченко. – Київ : Фонтан казок, 2019. – 360 с. – (Книжка про мене).

Янгол, вирізаний зі слонової кістки, – єдине, що залишилося дванадцятирічній Марті від матері. Її життя змінилося назавжди: переїзд, нова школа, чуже місто і заклопотаний батько, якого вона майже не знає. Чи зможуть вони порозумітися? Чи зустріне Марта нових друзів, особливо коли на єдину її цінну річ тепер полюють одразу дві магічні істоти: золотоокий сажотрус і таємничий залізний птах? І чи зможе зневірена дівчинка віднайти в душі ту силу, яка перетворить скуте кригою Місто Тіней на Королівство Золотих Веж?

 

 

 

Бралльє М. Останні підлітки на Землі і Космічний Безмір / М. Бралльє; пер. з англ. А. Юрченко. – Харків: Ранок, 2021. – 272 с. – (Останні підлітки на Землі).

Перша зима після Апокаліпсиса. Для Джека і його приятелів наступає пора катапульти на санях, грандіозних снігових баталій та святкування Різдва. Але зимова казка стає моторошною, коли лиходійка вдирається на їхню територію. І ця лиходійка – дівчисько Іві Снарк. У першій битві вона здобуває Луїсвільський різак. Джек за будь-яку ціну поверне його назад. Але це буде нелегко…

 

 

 

Кантіні Б. Мортіна та примарний друг / Б. Кантіні; пер. з італ. Є. Житник. – Харків : Школа, 2020. – 40 с.

Напередодні Нового року на Покинутій віллі з’являється таємничий хлопчик-привид. Звідки ж він узявся? Саме це й намагається з’ясувати Мортіна, дівчинка-зомбі, та її вірний пес Смуток.

 

 

 

 

Мункастер Г. Айседора Мун і зимові чари / Г. Мункастер; пер. з англ. Б. Синякевич. – Харків : Vivat, 2020. – 139 с.

На гостини до Айседори завітала зимова фея тітка Кришталіна і створила у саду магічний льодовий палац. А з чарівного снігу Айседора зліпила Сніговика, який раптово ожив. Але ж сніг не може лежати вічно. Чи зуміє Айседора врятувати нового друга, перш ніж він розтане?

 

 

 

 

Ролінґ Дж. К. Казки барда Бідла / Дж. К. Ролінґ; пер. з англ. В. Морозова. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 186 с.

Казки барда Бідла безпосередньо пов’язані з книгами про Гаррі Поттера. Це п’ять абсолютно несхожих казкових історій, читання яких викликає то захоплення, то сміх, а то й тривожне відчуття смертельної загрози. І маґлам, і чарівникам буде вельми цікаво ознайомитися з коментарями Албуса Дамблдора, у яких він ділиться невідомою досі інформацією про життя Гоґвортсу.

 

Editor
Author: Editor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *