28 січня – Міжнародний день захисту персональних даних

28 січня світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту персональних даних.

Рішення відзначати цю дату було прийнято 26 квітня 2006 року комітетом міністрів Ради Європи. Ця дата відповідає річниці підписання Конвенції Ради Європи від 28 січня 1981 року «Про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних». У деяких країнах цей день називають «Днем конфіденційності».

Сьогодні питання захисту персональних даних стає дедалі більш актуальним і пов’язано це, перш за все, зі стрімким розвитком інформаційних технологій, який робить можливим обробку великих масивів персональних даних без надмірних зусиль.

Важливо розуміти, що персональні дані, розміщені у мережі Інтернет, піддаються ризику, і захищати їх потрібно завжди. Ось кілька порад, які допоможуть захистити свої дані:

  • «Ні» підозрілим сайтам!

Не можна відкривати підозрілі посилання, що містяться у електронних листах і можуть бути піратськими програмами та можуть поширювати посилання на фішингові сайти.

  • Лише складні паролі

Безпека починається зі створення надійного пароля. Надійний пароль — це пароль, який має: щонайменше 12 символів, але краще 14, та комбінацію букв верхнього регістру, нижнього регістру, чисел і символів.

  • Оновлення програмного забезпечення та антивірусів на пристроях 

Потрібно регулярно оновлювати операційну систему, програми, встановлені на комп’ютерах та смартфонах. Це обов’язково, адже вони можуть стати небезпечними, якщо їх не оновлювати. До того ж важливо оновлювати антивірусні програми, які захищають дані, що зберігаються на комп’ютері.

  • Обережно користуватися відкритим Wi-Fi у громадських місцях 

Якщо користуватися загальнодоступним Wi-Fi (без паролю) у громадських місцях, то рано чи пізно можна виявити, що конфіденційність особистих даних порушено. Для вашої безпеки рекомендується не проводити оплату та не вводити персональні дані при користуванні відкритим Wi-Fi.

А щоб закріпити ваші знання, ми підготували вікторину для старших підлітків.

Editor
Author: Editor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *