Родинний бібліосніданок

Закінчився ще один навчальний рік, попереду літо – пора відпочинку для дітей, а також зміцнення здоров’я та творчого розвитку. Літні канікули – гаряча пора для бібліотек та бібліотекарів. Коли ми організовуємо для дітей цікаве і змістовне дозвілля, наш простір стає більше, ніж бібліотечний майданчик. Ось і сьогодні в бібліотеці відбувається свято для дітей. А для батьків у 2019 році, в Міжнародний день захисту дітей, ми запровадили традицію родинних бібліосніданків.

1 червня святкується Міжнародний день захисту дітей, який заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. В свою чергу, ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

«Декларація прав дитини була ухвалена» 20 листопада 1959 року і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності.

Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

Дитяча бібліотека як культурна інституція також забезпечує права дітей. Це – права дитини бути вислуханою і почутою, визнання індивідуальності кожної дитини, підтримка її сім’ї, права на захист від потенційно шкідливої інформації та насильства.

Дитяча бібліотека відкрита для всіх тих, хто так чи інакше піклується про дітей. І сьогодні ми запросили фахівців, які дали нам всім поради, як допомогти дітям провести безпечні та цікаві канікули.

Про безпечні канікули розповіли психологині головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області Олена Вакульчук та Тетяна Коленкова. Кожна дитина залежно від віку має різні потреби, проте вони завжди включають питання безпеки. Діти мають дотримуватись правил особистої безпеки відпочиваючи в лісі, біля водойм, перебуваючи під сонячним промінням, щоб літній відпочинок не приніс розчарувань, а літні канікули пройшли вдало і корисно. Дорослі, й у першу чергу батьки, мають розуміти, з якими ризиками діти можуть зіткнутися в будь-якому віці і як саме їх можна захистити. Що важливо для батьків? По-перше, навчити дитину повідомляти про небезпечні ситуації: як викликати службу в надзвичайній ситуації. По-друге, розповісти дитині як себе поводити, як діяти, щоб не нашкодити собі.

Як навчити дитину мислити екологічно? Екомислення – базова навичка ХХІ століття лідерів, бізнесменів, усіх людей сучасності та майбутнього. Екомислення допомагає в роботі, в житті, тому що це стійке розуміння власної відповідальності. Екологічне мислення – це те, що кожен повинен робити для захисту навколишнього середовища. Про те, коли в родині все – екологічно, говорила Ірина Єжела – провідний редактор відділу Енциклопедії видавництва «Ранок», а також надала рекомендації щодо виховання екосвідомості дітей. 

Бібліотека для дітей – це унікальний простір, тут діти читають, грають, пізнають, спілкуються з однолітками, відпочивають, займаються творчістю. А «де панує творчість?» знає і поділилась з батьками Ольга Швець – житомирська художниця.

Література, творчість, культура, психологія, безпека, естетика… Ми віримо у силу креативності, тому кожен день легко знаходимо натхнення створювати культурні події, які будуть цікаві нашим маленьким і дорослим читачам.

#твоябібліотекапоруч 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *