Історія гімнастичного товариства «Сокіл» на Волині

Краєзнавчий фонд бібліотеки поповнився новою книгою про історію Волинського гімнастичного товариства «Сокіл»:

Кухарський О. С. Історія гімнастичного товариства «Сокіл» на Волині / О. С. Кухарський, Г. П. Грибан. — Житомир : Рута, 2014. — 107 с.

Подарунок вручив один із авторів книги — Олександр Станіславович Кухарський, який декілька років досконало вивчає історію розвитку фізичної культури та спорту на Житомирщині.

Книга «Історія гімнастичного товариства «Сокіл» на Волині» написана у співавторстві з доктором педагогічних наук Григорієм Петровичем Грибаном. Книга містить цінний краєзнавчий матеріал — рідкісні фотографії, унікальні документи, біографічні відомості про людей, які здійснили значний внесок у розвиток спортивно-гімнастичного руху на Житомирщині.

Те, що така краєзнавча робота поповнила фонд бібліотеки — важлива подія, тому що книг, присвячених розвитку спорту нашого краю, дуже мало. Ця книга – перша спроба відтворити реалістичну історію започаткування і функціонування гімнастичного товариства «Сокіл» в місті Житомирі та Волинській губернії, куди входила на той час значна територія сучасної Житомирщини. Вже підготовлена до друку наступна книга: «Спортивні товариства і організації Житомирщини 1893-1922 років».

В книзі наведено цікавий факт про те, що починаючи з травня 1914 року товариство на тривалий термін орендує залу і майданчики публічної бібліотеки (нині Житомирська обласна бібліотека для дітей): «Гимнастические упражнения будут происходить в хорошую погоду на открытом воздухе на площадке двора, а в ненастное время в зале библиотеки».

 

Учасники Спартакіади 1924 року

Учасники Спартакіади 1924 року

Першість області з легкої атлетики. Корзун В. С. 1940

Першість області з легкої атлетики. Корзун В. С. 1940

Збірна команда Житомирської області на першості України з легкої атлетики в Одесі. Тренер М. Г. Кнітер. 1940

Збірна команда Житомирської області на першості України з легкої атлетики в Одесі. Кнітер М. Г. 1940

Дитяча група Сокіл при Крошенській чешській школі. Томан Стефан Франце-Антонович. 1917-1918

Дитяча група Сокіл при Крошенській чешській школі. Томан Стефан Франце-Антонович. 1917-1918

 


 

Kuharskii

 

Кухарський Олександр Станіславович народився 3 жовтня 1949 року в м. Житомирі. У 1973 році закінчив Київський державний інститут фізичної культури. Працю­вав викладачем фізичного вихован­ня у школах м. Житомира. З 1979 р. по 1986 р. очолював обласну раду ВДСТ «Трудові резерви». Срібний призер першості України, чемпіон і рекордсмен області, чемпіон і призер Української ради ДСТ «Спартак» і «Буревісник» з бігу на середні дистанції, учасник естафети олімпійського вогню 1980-го року.

 

Griban

 

 

Грибан Григорій Петрович — доктор педагогічних наук, завідувач кафедри фізичного виховання та рекреації Житомирського державного університету ім. І. Франка, голова спілки ветеранів спорту Житомирщини, член обласного відділення НОК України. Автор 385 наукових праць у галузі фізичної культури і спорту.

 

Autor
Author: Autor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *